MIDA KALA TEAB. MEIE VEEALUSTE SUGULASTE SISEELU

MIDA KALA TEAB. MEIE VEEALUSTE SUGULASTE SISEELU

Autor: Jonathan Balcombe

Kirjastus: ARGO

Kategooria: Populaarteadus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi peatunud mõtte juures, et teie akvaariumi elanik võib teid ära tunda, kui lähete talle toitu viima? Või kas olete kahtluse alla seadnud vanasõna, mis räägib haugi lühikesest mälust? Kas kalad on võimelised mõtlemisprotsessidele, mida me tavaliselt seostame ainult maismaaolenditega? Need on vaid mõned küsimused, millele annab vastused etoloog Jonathan Balcombe oma haaravas teoses "Mida kala teab".

Raamatu autor, kellel on neljas teos selles valdkonnas, kutsub teid sukelduma veealusesse maailma, mis ulatub sügavatest ookeanidest kuni koduste akvaariumideni. Kas teadsite, et kalade hulgas leidub tõelisi kunstnikke, truud kaaslasi, hoolitsevaid vanemaid, osavaid flirtijaid, ning isegi neid, kes käituvad nagu "käod", munades oma järglasi teiste hoole alla? Balcombe kummutab müüdi kaladest kui lihtsatest, tundetutest olenditest, tuues esile nende keeruka sotsiaalse struktuuri, intelligentsuse ja isegi kavaluse.

Raamat "Mida kala teab" on kirjutatud tuginedes uuematele teadusuuringutele ja näitab, et kalade elu on kaugel ükskõiksest ujumisest – see on värvikirev ja täis kirge. See teos on suurepärane lugemine nii akvaariumihuvilistele kui ka neile, kes soovivad mõista meie veealuste kaaslaste keerulist maailma. See on 12. raamat populaarses "Elava teaduse" sarjas, mis toob teieni põnevad avastused loodusest.

Kui teil on kodus kuldkala, võiksite järgmine kord talle toitu viies küsida, mida ta teab – võite üllatuda, kui palju teie veealune sõber tegelikult mõistab.