MINU SUGUVÕSA LUGU. HISPAANIA PÄEVIK AASTAD 1975-2010

MINU SUGUVÕSA LUGU. HISPAANIA PÄEVIK AASTAD 1975-2010

Autor: Mall Jaakson

Kirjastus: SE&JS KIRJASTUS

Kategooria: Varia
2012 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.70€
Hetkel pole saadaval
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas üks inimene võib oma elu jooksul juurduda mitmes kultuuris? Mall Jaaksoni teos "Minu suguvõsa lugu. Hispaania päevik aastad 1975-2010" pakub harukordset pilguheitu ühe eestlanna elule, kes on leidnud kodu nii Eestis, Rootsis kui ka Hispaanias. See raamat on justkui ajakapsel, mis viib teid rännakule läbi ajaloo ja kultuuride, pakkudes sügavat isiklikku perspektiivi.

Esimeses osas avab Jaakson ukse oma eesti juurte juurde, jagades lugusid oma suguvõsast ja isiklikest kogemustest kolmes erinevas riigis. Teie ees laotub lahti lugu naisest, kes on kogenud nii kodumaa kaotust kui ka uute kodude leidmist, põimides oma identiteedi erinevate kultuuride vahel.

Teine osa raamatust keskendub Hispaaniale, eriti ajale pärast diktaator Franco surma. Jaaksoni sõnastuses elustub Hispaania demokraatia keeruline areng ja igapäevaelu Alicantes, selle maalilises ümbruses. Teos on koostatud autori varasematest töödest, mille hulka kuuluvad rootsikeelne "Pärast diktaatori surma" ja hispaaniakeelne "Õnnelikel aegadel ei ole ajalugu". Need lood on oskuslikult tõlkinud Allar Sooneste, tuues lugejateni Hispaania ajaloo ja kultuuri nüansirikkad detailid.

Mall Jaakson, kes on avaldanud teoseid ka Lena Jacksoni nime all, on tuntud oma peene inimesetundmise poolest. Tema kirjeldused on täis karaktereid ja olukordi, mis peegeldavad melanhooliat möödunud aegade üle, ent samas ka sügavat armastust elu, inimeste, kunsti, looduse ja maailma vastu. "Minu suguvõsa lugu. Hispaania päevik aastad 1975-2010" on rikkalikult illustreeritud, kaasates nii fotomaterjali kui ka autori enda maalide reproduktsioone.

Kui soovite sukelduda isiklikku ajalookäsitlusse, mis on kirjutatud südame ja hinge ning tõelise elukogemusega, siis on see raamat teile. See on lugu, mis ei jäta kedagi ükskõikseks, avades akna ühe naise maailma, kes on elanud läbi ajastute ja kultuuride muutumise.