Minu Toba

Minu Toba

Autor: Mirjam Johannes

Kirjastus: PETRONE PRINT

Kategooria: Reisikirjad
2013 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, mis tunne on olla päris indiaanlane? Ei, mitte lapsepõlve mängudes, kus sulepeadega ringi joostakse, vaid tegelikus elus. "Minu Toba" autor Mirjam Johannes viib sind kaasa oma kogemustele Argentiina ja Paraguay piiril asuvas Toba kvartalis, kus glamuur ja väljamõeldud šamaanivõimed asenduvad tõelise elu ja kogukonna vaimuga.

Toba ei pruugi esmapilgul paista kui koht, mis võlub oma iluga, kuid just seal avastas Mirjam Johannes midagi palju sügavamat – kohalike laste siirad naeratused ja nende silmade sära, mis võivad igaühe südame sulatada. See on lugu sellest, kuidas autor leidis tee unustatud väikelinna, et vabatahtlikuna panustada, kuid avastas hoopis laste puhtast rõõmust kantud maailmavaate.

Argentiina indiaanlased, kelle hulka kuuluvad ka Tobas elavad inimesed, on sageli nähtamatud oma riigi jaoks, kuid "Minu Toba" annab neile näo ja hääle. See raamat ei räägi mitte ainult indiaanlaste kultuurist ja elustiilist, vaid ka sellest, kuidas üks kogukond, vaatamata vaesusele ja unarusse jäetusele, suudab hoida elus koostööd, jagamist ja ligimesearmastust.

Kui otsid südantsoojendavat ja silmiavavat lugemist, siis "Minu Toba" on just see, mida vajad. See on lugu tõelisest indiaanlaseks olemisest, mis ei seisne mitte välistes sümbolites, vaid inimlikkuses ja üksteise toetamises. Avasta Mirjam Johannese kaudu Toba imeline maailm, kus isegi rasked elutingimused ei suuda varjutada sealsete inimeste soojust ja vastupandamatut elujõudu.