MIS ON VIIRUS? ESIMESED KÜSIMUSED JA VASTUSED. KLAPIRAAMAT

MIS ON VIIRUS? ESIMESED KÜSIMUSED JA VASTUSED. KLAPIRAAMAT

Autor: Katie Daynes

Kategooria: Teatmekirjandus lastele
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
9.45€ / 8.98€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, miks peame järsku kodus püsima, kui kõik, mida tahaksime teha, on sõpradega sünnipäeva tähistada või nautida puhkust soojal maal? Selle põhjuseks on nähtamatu, kuid mõjukas koroonaviirus, mis on meie igapäevaelu tugevalt mõjutanud. Kuidas on võimalik, et midagi nii väikest võib tekitada nii suuri muutusi? Ja mis asi see viirus üldse on?

"Viirused: Esimesed küsimused ja vastused" on Katie Daynesi kirjutatud raamat, mis on mõeldud just noortele lugejatele, et selgitada neile lihtsas ja arusaadavas keeles, mis on viirus ja kuidas see levib. Raamat käsitleb erinevaid viiruseid, nende mõju meie elule ja kuidas inimkond on suutnud mõned neist alistada.

Kas teadsid, et viirused ei ole tegelikult hiiglaslikud ega nähtavad palja silmaga, kuid nende mõju võib olla tohutu? Ja et on olemas lihtsaid viise, kuidas end viiruste eest kaitsta, näiteks maski kandmine ja käte pesemine? Raamat selgitab, miks need meetodid on tõhusad ja kuidas seep ning soe vesi või kätepuhastusvahendid aitavad viiruseid tõrjuda.

Lisaks räägib see teos vaktsiinidest – mis need on ja kuidas nad töötavad. Saad teada, milliste viiruste vastu on võimalik ennast vaktsineerida ja kuidas vaktsiinid aitavad meil haigustekitajatega võidelda.

Klapiraamatuna on see teos interaktiivne ja kaasahaarav, pakkudes lapsi köitvat viisi uute teadmiste omandamiseks. Kes teab, võib-olla inspireerib see raamat mõnda noort lugejat tulevikus saama teadlaseks, kes avastab uusi viise viirustega võitlemiseks või isegi arendab välja uue vaktsiini.

Kui oled lapsevanem, õpetaja või lihtsalt uudishimulik inimene, kes soovib mõista viiruste maailma, siis on see raamat suurepärane ressurss, et avardada oma silmaringi ja õpetada nooremale põlvkonnale, kuidas teaduslik mõistmine võib meid kaitsta.