Mõjuvõim

Mõjuvõim

Autor: Marc Dugain

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Krimi ja põnevus
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete valmis sukelduma Prantsuse poliitilise intriigi sügavustesse, kus iga nurga taga varitseb võimuvõitlus ja korruptsioon? Marc Dugaini romaan "Mõjuvõim" viib teid otse selle keeruka maailma südamesse, kus saatuslikud otsused ja salapärased mõrvad põimuvad üheks paeluvaks looks.

Teose keskmes on ambitsioonikas opositsioonipartei liider, kes pürgib Prantsusmaa presidendi ametikohale, trotsides nii mineviku varje kui ka omaenda erakonna siseseid reetureid. Samal ajal seisab riigi siseluureteenistuse juht silmitsi poliitiliste mängude keeristormiga, mis nõuab temalt kavalust ja ettenägelikkust. Riigi suurima tuumatööstusettevõtte president näeb vaeva, et edendada tuumaenergia äri Hiinas, samas kui luureagentuuride salaagent üritab lahendada provintsis aset leidnud jahmatava topeltmõrva mõistatust, kus ohvriteks on ema ja tema vaimupuudega laps, ning pereisa on jäljetult kadunud.

Nende tegelaste elud põimuvad ootamatutel ja põnevust tekitavatel viisidel, paljastades ulatusliku korruptsioonivõrgustiku, mis ulatub poliitika, majanduse ja julgeoleku kõrgeimate tasanditeni. Dugain, kes on tuntud oma terava sotsiaalse närviga, vihjab, et kuigi romaan on fiktsioon, võib see peegeldada tegelikkust, mida luure- ja võimuorganid võivad riigi julgeoleku ja riigisaladuste kaitse sildi all toime panna.

Marc Dugain (sündinud 1957) on Prantsuse kirjandusmaastikul tuntud nimi, kelle sulest on varem eesti keeles ilmunud "Hiiglaste avenüü". "Mõjuvõim" on kirjaniku järjekordne meistriteos, mis ei jäta ükskõikseks ühtegi poliitilise põneviku sõpra. Kas olete valmis avastama, mis tegelikult võimu koridorides toimub?