Muki ja Miisu ajaaugus

Muki ja Miisu ajaaugus

Autor: Tiina-Mall Kreem

Kirjastus: EESTI KUNSTIMUUSEUM

Kategooria: Noorem kooliiga, vanus 10-12
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas loomad kunstis aegade jooksul kujutatud on? "Muki ja Miisu ajaaugus" on just see raamat, mis viib sind koos kahe armsa tegelase, koera Mukija ja kassi Miisuga, põnevale rännakule läbi kunstiajaloo. Autor Tiina-Mall Kreem, kes on tuntud kunstiajaloolane, on loonud teose, mis põhineb Kadrioru kunstimuuseumi näitusel "Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis", mis leidis aset 26. septembrist 2020 kuni 28. veebruarini 2021.

Raamatus avaneb sulle võimalus sukelduda ajas tagasi ning näha, kuidas erinevad ajastud on loomade ja inimeste suhteid kujutanud. Muki ja Miisu satuvad oma kodumaja salapärasesse ajaaugu ja leiavad end seiklemas möödaniku maailmas, kus kohtuvad nii ajaloolaste kui ka kunstnikega. Nad puutuvad kokku mitmesuguste koerte, kasside ja inimeste kujutistega, mis on loodud läbi aegade.

See rikkalikult illustreeritud raamat, mille pildid on loonud Kätlin Tischler, pakub harivat ja lõbusat lugemist nii lastele kui ka täiskasvanutele. Läbi Muki ja Miisu silmade avastad, kuidas loomad on kunstis esindatud ja kuidas nende kujutamine on muutunud. See on suurepärane võimalus õppida tundma nii inimloomust kui ka loomade ajalugu, mis on tihti meie enda ajalooga põimunud.

"Muki ja Miisu ajaaugus" on kaasahaarav lugemine, mis toob esile loomade olulisuse meie kultuuripärandis ja kunstis. See on raamat, mis ei rikasta ainult sinu teadmisi, vaid pakub ka südantsoojendavaid hetki koos kahe armastusväärse tegelasega. Kui armastad loomi, kunsti ja ajalugu, siis on see teos just sulle mõeldud. Avasta, kuidas loomad ja inimesed on läbi aegade teineteist mõjutanud ja kuidas see kõik on kunstis jäädvustatud.