Nad upuvad oma emade pisaratesse

Nad upuvad oma emade pisaratesse

Autor: Johannes Anyuru

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.99€
Osta
Apollo
8.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline võiks olla tulevik, kui meie praegused väärtused pöörduksid meie vastu? Johannes Anyuru haarav romaan "Nad upuvad oma emade pisaratesse" viib teid düstoopilisele rännakule, kus Euroopa ideaalid on muutunud karmiks reaalsuseks.

Ühel külmal talveõhtul rikub kolme inimese sissetung Göteborgi raamatupoe rahulikku õhkkonda. Need kolm, kes on vandunud truudust terroriorganisatsioonile Daesh, katkestavad koomiksikunstniku esinemise, mis pidi käsitlema sõnavabadust ja jumalateotust. Järgneb kaos, kui kostab püstolilask ja kõik kohalviibijad muutuvad pantvangideks. Rünnaku keskel ilmneb aga ootamatu pööre: üks ründajatest, noor naine, kes peaks vägivalda jäädvustama, hakkab kahtlema nende tegude õigsuses.

See sündmus käivitab loo, mis hargneb lahti kahe aasta pärast, kui seesama naine kutsub kirjaniku, kelle teosed on talle tuttavad, kohtupsühhiaatriakliinikusse. Kirjanik, kuigi vastumeelselt, otsustab kutsele vastata. Ta on ajendatud soovist lahendada mõistatus: kuidas jõudis Belgia tüdruk Rootsi, kaotades mälu oma nimest ja võime rääkida oma emakeeles?

Johannes Anyuru (sündinud 1979) on tunnustatud Rootsi kirjanik ja luuletaja, kes on tuntud oma sügavamõtteliste teoste poolest. Ta on debüteerinud luulekoguga "Det är bara gudarna som är nya" ja pälvinud oma loominguga mitmeid auhindu, sealhulgas Rootsi prestiižika Augustipreemia oma romaaniga "Nad upuvad oma emade pisaratesse" aastal 2017.

See romaan on palju enamat kui lihtsalt düstoopiline lugu. See on uurimus inimlikkusest, lootusest ja meeleheitest, sõprusest ja reetmisest. See on julge katse kujutada alternatiivseid tulevikustsenaariume, mis sunnivad lugejat küsima: mis saab siis, kui homne päev ei ole enam see, mida me täna tunneme?

Kui olete valmis sukelduma sügavale kaasaegse maailma keerdkäikudesse ja uurima, mis juhtub, kui ühiskondlikud tõekspidamised pööratakse pea peale, siis "Nad upuvad oma emade pisaratesse" on teie jaoks. Ärge laske sellel võimalusel käest libiseda, et kogeda Johannes Anyuru meisterlikku jutuvestmist, mis ei jäta teid kindlasti külmaks.