Napsi-Jüri lood

Napsi-Jüri lood

Autor: Eduard Randlane

Kirjastus: ARGO

Kategooria: Ajalooline romaan
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
3.99€
Osta
Kas olete kunagi kuulnud legendaarsest Napsi-Jürist, kelle elu oli sama värvikas ja põnev kui mõni muinasjutt? "Napsi-Jüri lood" on teos, mis viib teid ajas tagasi, otse Vorkuta vangilaagri süngesse varju, kus autor Eduard Randlane, endine raudteelane, pani kirja oma kangelase seiklused. Raamat, mille sünnilugu on sama intrigeeriv kui selle sisu, nägi trükivalgust peaaegu seitse aastakümmet pärast selle kirjutamist ja kolmkümmend aastat pärast autori surma.

Eduard Randlane oli sunnitud oma loovuse leidma kõige ebatõenäolisemas kohas – Vorkuta vangilaagris. Seal, kus paber oli defitsiit, sai tsemendikottidele kritseldatud mustanditest alguse Napsi-Jüri imetabane lugu. Hiljem kanti need lood ümber autori ainsasse märkmikku, et need säiliks järeltulevatele põlvedele.

Napsi-Jüri, kelle tegelaskuju on sama müstiline kui tema seiklused, oli metsavahi ja salaküti kahekordne elu. Ta oli mees, kes olevat olnud seitse jalga pikk ja kelle järeltulijate hulka kuulusid seitseteist poega ja üks tütar. Raamatu lehekülgedel kohtute te Napsi-Jüri ja tema vastaste, sealhulgas karudega, kellega tal oli pidevalt asja. Need lood, mis on sama uskumatud kui Napsi-Jüri enda elu, on illustreeritud Peep Pedmansonilt, lisades visuaalse mõõtme juba niigi kaasahaaravale narratiivile.

Kui soovite sukelduda Eesti kirjanduspärandi sügavustesse ja kogeda ühe mehe erakordset vaimujõudu, mis võitis isegi kõige karmimad olud, siis "Napsi-Jüri lood" on teie jaoks. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks, olles ühtaegu nii ajalooline dokument kui ka põnev seiklusjutt.