Ningal

Ningal

Autor: David Šahar

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Avastage Iisraeli kirjanduse peidetud pärlit, David Šahari romaanitsüklit "Purunenud anumate palee", mille neljandaks teoseks on "Ningal". See teos viib teid ajas tagasi, otse 1950. ja 1960. aastate Jeruusalemma südamesse, kus raamatukoguhoidja Ningali ja noore emakeeleõpetaja õrn armulugu hargneb lahti. Šahar, keda on oma mälestusliku kirjutusstiili tõttu võrreldud suurmeistri Marcel Proustiga, on loonud teose, mis kõnetab sügavalt iga lugeja hinge.

Teie ees avaneb maaliline ja detailirikas pilt ajastust, mis oli täis kultuurilisi ja sotsiaalseid muutusi. Šahar, kelle loomingulist lähenemist on võrreldud ka Lawrence Durrelli "Aleksandria kvartetiga", kutsub teid sukelduma tegelaste maailma, kus igaüks neist on varem elanud ja oma ideaale taga ajanud Šahari teistes teostes. Romaanis "Ningal" põimuvad need tegelased kokku, luues fragmentaarsetest mälestustest imetlusväärse terviku, mis on rikastatud autori ainulaadse huumorimeele ja inimlikkusega.

"Ningal" ei ole mitte ainult iseseisev meistriteos, vaid ka osa suuremast mosaiigist, mida iga raamatusõber võib nautida nii eraldi kui ka koos teiste tsükli raamatutega. Eesti keeles on varem ilmunud "Suvi Prohvetite tänaval", "Krahvitari päev" ja "Viirastuste päev", mis kõik on omal moel rikastanud meie kirjandusmaastikku.

David Šahar, kes elas aastatel 1926–1997, on jätnud jälje iisraeli kirjanduse ajalukku oma võimega kududa kokku iroonia, esteetika, erootika, ühiskonnakriitika ja müstika, luues muinasjutulise ja veikleva loo. Tema teosed on iisraeli kirjanduse raudvara, mida jätkuvalt tõlgitakse ja mille üle arutletakse.

Kui otsite kirjanduslikku elamust, mis on sama rikkalik ja mitmekihiline kui Jeruusalemma ajalooline kangas, siis "Ningal" on teie jaoks ideaalne valik. Sukelduge David Šahari maailma ja laske end kaasa viia ajatule rännakule läbi inimhingede, armastuse ja ajaloo.