Noor mõrsja

Noor mõrsja

Autor: Alessandro Baricco

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.50€
Hetkel pole saadaval
Apollo
8.49€
Osta
Alessandro Baricco "Noor mõrsja" on lummav teos, mis viib lugeja ajas tagasi, otse 20. sajandi alguse Põhja-Itaalia südamesse. Raamat avab ukse ühele jõukale tekstiilitöösturite perekonnale, kelle igapäevaelu on justkui kunstiteos, kus iga päev algab peaaegu tseremoniaalsete hommikusöökidega. Need söömaajad on nii detailirohked ja elavad, et võid tunda end justkui ühe laua taga istumas, tajudes maitseid ja aroome, mis sealt lehekülgedelt vastu voogavad.

Kui päevad mööduvad töökate tundide ja õhtute ootuses, siis ööd toovad esile perekonna varjatud küljed, iga liige maadleb oma sisemiste deemonitega unikaalsel viisil. Raamatu tegelased on mitmekihilised, justkui igaühel oleks oma saladus või teine nägu, mida maailmale näidata. Ema, kes esmapilgul tundub lihtsalt oma mõtetes uitav daam, paljastub keerukaks ja vastupandamatuks karakteriks, kelle sisemine maailm on sama rikkalik ja eksootiline kui lõunamere linnul.

Baricco tuntud minimalistlik stiil on siin teoses asendunud lopsaka ja rikkaliku jutustamisega. Ta kirjeldab sündmusi ja mõtteid nii, et lugeja saab kogeda iga hetke kõigi meeltega. Autor jääb siiski truuks oma kirjanduslikule käekirjale, kus ilu mäng, teadmatus ja nukrus põimuvad üheks vältimatuks jõuks, mis kandub läbi kogu loo.

Viimati ilmus Bariccolt eesti keeles teos "Korda kolm koidikul" aastal 2016, mis samuti võlub lugejaid autori omapärase stiili ja sügavate teemadega. "Noor mõrsja" on raamat, mis ei jäta kedagi külmaks, pakkudes sügavat emotsionaalset kogemust ja ajastu hõngu, mis on sama ajatu kui tekstiil, millest perekonna varandus on loodud.