Nooruse lugu

Nooruse lugu

Autor: Linda Järve

Kirjastus: PETRONE PRINT

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas mäletate, kuidas "Nooruse" ajakiri kujundas mitme põlvkonna noorte mõtteid ja unistusi Eestis? Linda Järve, kes juhtis seda kultusajakirja aastatel 1984–1994, on oma mälestused ja kogemused vorminud kaasahaaravaks teoseks, mis kannab pealkirja "Nooruse lugu".

See raamat viib sind ajas tagasi, avades ukse Eesti noorte elule nõukogude ajastul ning meie riigi taasiseseisvumise järgsetesse aastatesse. "Nooruse lugu" on justkui ajarännak, mis näitab, mis tegi tookord noored õnnelikuks, mis valmistas neile muret ja kuidas nad oma igapäevaelu elasid. Linda Järve kirjeldab detailselt ajakirja loomise protsessi, tsensuuri mõju ja loovate saavutuste ning ebaõnnestumiste tagamaid, pakkudes sulle võimalust mõista paremini sinu vanemate või vanavanemate noorusaega.

Raamatus "Nooruse lugu" tuleb esile ka ajakirjanike ja kirjanike loominguline areng, mida autor nimetab nende esimeseks, teiseks ja kolmandaks nooruseks. Sa võid leida raamatust tuttavaid nimesid, nagu Triin Soomets, Kaie Ilves, Kärt Hellerma, Märt Luige, Hille Karm, Hans H. Luik, Tõnu Trubetsky ja Andrus Kivirähk, kes kõik andsid oma panuse "Nooruse" lehekülgedele. Illustratsioonide poolest rikastasid ajakirja Lembit Remmelgas ja Hillar Mets.

Kui sind huvitab, kuidas kultuur ja loomingulisus leidsid tee läbi raudse eesriide või kuidas noorte hääled kõlasid ajal, mil sõnavabadus oli piiratud, siis "Nooruse lugu" on just see raamat, mida sa peaksid lugema. See on mitte ainult ajakirja, vaid terve ajastu peegeldus, mis on jäädvustatud Linda Järve sulest, et anda edasi tõelist pilti noorusest, mis on nüüdseks ajalooks saanud.