Kui otsid põnevat lugemist, mis viib sind tagasi ajas ja avab akna Nõukogude Eesti igapäevaelu eripäradesse, siis Valev Mirtemi "Nõukaaja dekameron" on just see, mida vajad. See raamat on kogumik humoorikaid ja teravmeelseid lugusid, mis valgustavad, kuidas nõukogude süsteemi absurdid ja võimalused mõjutasid inimeste intiimelu.
Raamatu lehekülgedel kohtud värvika tegelaskonnaga, kelle seas on kooliõpilased, üliõpilased, loomeinimesed, majandustegelased, kirikuõpetajad ja kolhoosnikud. Igaüks neist toob oma loo kaudu esile tolleaegse ühiskonna koomilisi ja sageli ka kurblikke seiku. Eriti märkimisväärne on lugu hullumeelsest kunstnikust, kelle ambitsioonikas plaan NSV Liidu hiiglaslikke silte maalida ja need Jämejala haigla territooriumi piiridele paigutada sümboliseerib nii nõukogude aja piiranguid kui ka pöörasust.
Valev Mirtemi teos ei ole lihtsalt lõbus lugemine, vaid ka sügavam pilguheit tollase aja inimeste eludesse ja unistustesse, mis nüüd, aastakümneid hiljem, võivad tunduda peaaegu uskumatuna. "Nõukaaja dekameron" on kirjandusteos, mis rikastab sinu arusaama Eesti ajaloost ja pakub samal ajal kaasahaaravat meelelahutust. Kas oled valmis sukelduma sellesse kirevasse maailma ja avastama, kuidas nõukogude aja inimesed armastuse, iha ja igapäevaelu väljakutsetega toime tulid?