Nurjatu saar

Nurjatu saar

Kirjastus: J&U

Kategooria: Näitekirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
28.99€
Osta
"Nurjatu saar" on ajalooline fantaasiaromaan, mis viib sind Saaremaa tuhat aastat tagasi. Loo keskmes on hirmuäratav röövlipealik Rullo, kes koos oma jõuguga rüüstab meresid ja maid. Tema kõrval tegutseb tulehaldjas Laurits, kes on Rullo meelevalla alla alistatud. Samal ajal vaevleb tasase loomuga sepp Vesse mingi salapärase haiguse käes. Abi otsides pöördub ta Saaremaa iidsest vanapaganate soost pärit Uude poole. Loo keerukust lisab krapsakas nunn Birgitta, kes on röövitud võõramaa kloostrist ja satub Saaremaa kadakate vahele.

"Nurjatu saar" on unikaalne teos, mis on kirjutatud värssides ja ooperilibreto kujul. Andrus Kivirähki algteksti on värsistanud Wimberg, Rein Rannapi muusikale. Ooperi esietendus toimus 2017. aastal, kus peaosades särasid Marko Matvere, Ott Lepland, Lenna Kuurmaa ja Tõnis Mägi. Eesti Kontsert tõi selle lavale nii Kuressaares kui ka Tallinnas. Raamatus on libreto esitatud iseseisva kirjandusteosena, pakkudes lugejale võimalust süveneda ajaloolisse ja müstilisse maailma.

Kui otsid põnevat ja ajalooliselt rikast lugemiselamust, siis "Nurjatu saar" on just sulle. See teos ühendab endas ajaloolise fantaasia ja muusikalise loovuse, pakkudes unustamatut elamust.