Õhus on kevadet

Õhus on kevadet

Autor: Stefan Żeromski

Kirjastus: HENDRIK LINDEPUU

Kategooria: Klassika ja eeposed
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
Stefan Żeromski, kelle nime tihti mainitakse kui Poola kirjanduse südametunnistust, on tuntud oma sügavalt inimlike ja dramaatiliste narratiivide poolest. Tema teos "Õhus on kevadet" pakub Sulle, hea lugeja, võimaluse sukelduda Poola ajaloo ja kultuuri keerdkäikudesse läbi Cezary Baryka silmade, kes on romaani peategelane.

See romaan ei ole lihtsalt järjekordne ajalooline jutustus; see on lugu noorest Cezaryst, kes kasvab üles Bakuus, kogeb sealsete sündmuste mõju ning asub seejärel teekonnale läbi Venemaa, et jõuda Poolasse – maale, mis on tema jaoks täis lootusi ja unistusi. Żeromski kirjeldab meisterlikult Cezary keerulist teekonda, tuues esile nii tema sisemised dilemmad kui ka välistest oludest tulenevad väljakutsed.

Romaani esimene osa "Klaasmajad" toob esile Cezary noorusaja Bakuus, kus ta on tunnistajaks veristele sündmustele, mis mõjutavad teda sügavalt. Teekond Poola poole koos isaga on täis katsumusi ja see kujuneb oluliseks osaks tema kujunemisloos. Kui Cezary jõuab Poola, leiab ta end Nawłoći mõisa idüllilisest, kuid keerulisest elust, kus ta satub armastuse nelinurka, mis on kirjeldatud Czesław Miłoszi poolt kui üht parimat maa-aadli elu kujutust Poola kirjanduses.

Teose kolmandas osas "Tuul idast" on Cezary tagasi Varssavis, kus ta seisab silmitsi oma tõekspidamiste vastuoludega, mis peegeldavad tolle aja Poola ühiskonna poliitilisi ja sotsiaalseid pingeid. Żeromski käsitleb oskuslikult bolševistlike ja patriootlike ideede konflikte, mis mõjutavad Cezary isiklikku ja poliitilist arengut.

"Õhus on kevadet" on kahtlemata teos, mis pakub Sulle, armas lugeja, võimaluse mõista paremini Poola ajalugu ja selle mõju inimhingele. See on romaan, mis ei jäta Sind ükskõikseks, kutsudes Sind kaasa elama peategelase keerulisele teekonnale isikliku ja rahvusliku identiteedi otsingutel.