Okipäev

Okipäev

Autor: Toomas Kall

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
27.50€
Osta
Toomas Kalli raamat "Okipäev" on ainulaadne teos, mis pakub huvitavat vaadet autori elule ja ajaloole, kuid mitte tavapärases elulooraamatu vormis. Kall rõhutab, et tema elus toimunu pole sugugi nii põnev kui see, mis on juhtunud tema eluajal teiste inimestega ja mujal maailmas. See raamat on pigem kogumik mälestusi ja tähelepanekuid, mis ulatuvad üle seitsmekümne aasta.

"Okipäev" on termin, mille Kall lõi juba varases lapsepõlves, 1950. aastate alguses. See tähistab oktoobrikuu kuueteistkümnendat päeva, mis oli tema jaoks eriline ja tähtis. Iga aasta sellel päeval tulid külalised teda õnnitlema, teades, et nad pole mitte lihtsalt sünnipäeval, vaid lausa okipäeval.

Raamatus ei ole sünnipäevade sündmusi järjestatud tähtsuse järgi, sest autor usub, et on võimatu teada, mis on tegelikult oluline. Selle asemel on Kall valinud lihtsama tee, alustades sageli sellest, mis toimus Eestis või Eestiga seoses, ja liikudes seejärel kaugemasse ja võõramasse maailma.

Kui sa otsid raamatut, mis pakub sügavat ja isiklikku pilku ajaloole läbi ühe inimese mälestuste, siis "Okipäev" on kindlasti väärt lugemist. See on teos, mis ühendab isikliku ja üldise, pakkudes lugejale nii emotsionaalset kui ka intellektuaalset rahuldust.