Kas olete kunagi mõelnud, kuidas üks eakas Eesti talumees võiks tänapäeva maailma näha? Karla Kargu, kelle elu algus jääb 2003. aasta novembrikuusse, on just selline mees – ajatu ja vanusele allumatu. Tema lihtsad, kuid siirad mõtted on leidnud tee lugejateni läbi Kanada eestlaste lehe "Eesti Elu", kus ta oma arvamusi "kalendrisaba" all jagab.
Karla ei ole lihtsalt kirjutav talumees, vaid ta on kehastuseks eesti talupoja tarkusele, mis on aegade jooksul olnud Eesti rahva alustala. Tema sõnad on peegelduseks tervele mõistusele ja aususele, mis iseloomustasid sõjaeelse Eesti Vabariigi väärtusi.
"Ole kuss, las ma kõnelen" on raamat, mis kutsub sind, hea lugeja, dialoogi. Karla tahab sinuga rääkida, jagada oma elutarkust ja vaatenurki, mis on sama ajatud kui tema enda olemus. See on teos, mis paneb sind naerma, kuid samas ka sügavamalt mõtlema, sest Karla sõnades peitub tõde, mida ei saa eirata.
Kui sa otsid midagi, mis toob sind lähemale Eesti juurtele ja annab aimu, kuidas vanem põlvkond võib maailma näha, siis Karla Kargu "Ole kuss, las ma kõnelen" on just see, mida vajad. See on raamat, mis ei vanane, täpselt nagu selle autor.