Olev Subbi

Olev Subbi

Autor: Eero Epner

Kirjastus: SPERARE

Kategooria: Kunstnikud
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
34.99€
Osta
„Soovin luua teist maailma, mis eksisteerib sama kindlalt kui meie oma ja järgib meile veidi tuttavaid reegleid. Paralleelmaailm ei ole aga ideaalmaailm: maastikud ja inimesed ei ole seal paremad kui siin. Nad on lihtsalt sealpool ühte õhkõrna seina, mida ei saa läbida,“ on öelnud Olev Subbi. Kunstniku eluloo on põhjalikult kirja pannud Eero Epner, tuginedes intervjuudele lähedastega, arvukatele materjalidele ja Olev Subbi arhiivile. Raamat koondab kokku intervjuud Olev Subbiga ning tema mõtted kunsti kohta, mis on varem avaldatud erinevates väljaannetes. Lisaks meenutavad Subbit tema sõbrad Enn Põldroos, Enn Kunila, Ants Wõrk ja teised.

See raamat on teose teine, täiendatud trükk, kuhu on lisatud märkimisväärne hulk maalide reproduktsioone aastatest 1962–2007. „Miks ma olen maalikunstnik? Suuremat lõbu poleks ükski teine töö pakkunud,“ on Olev Subbi põhjendanud oma elukutsevalikut.

Kui oled kunstiarmastaja või soovid sügavamalt mõista ühe Eesti tuntud maalikunstniku elu ja loomingut, siis on see raamat just sulle. Eero Epner on meisterlikult kokku pannud portree Olev Subbist, pakkudes lugejale põhjalikku ja inspireerivat ülevaadet kunstniku elust ja töödest.