Pärast kodusõda näib nimetu väikelinn elavat rahulikus argipäevas. Kuid pealispinna all peitub tõde, mida valitsuse propaganda püüab varjata – minevikust ei saa niisama lihtsalt lahti. Gabriel García Márqueze teos "Õnnetu tund" avab lugejale linnaelanike elud, mis on läbi põimunud terrori ja korruptsiooniga, jättes võimule samad isikud, kes olid seal ennegi. Kui linna hakkavad raputama anonüümsed kuulujutud ja esimene püssilask, ei oska keegi – ei võitjad ega kaotajad – ette näha, millised sündmused järgneva kuu jooksul aset leiavad.
See raamat, mis ilmus esmakordselt 35-aastaselt García Márqueze sulest, asetab kollektiivse vägivalla maailma kirjanduse keskmesse, kus algatajat on keeruline tuvastada ja lõpetajat veelgi raskem leida. Autor uurib süvitsi inimloomuse erinevaid tahke, mõtiskledes isikliku ja avaliku sfääri vastasmõju, südametunnistuse ning raha võimu üle. Kuid ainelisest varast veelgi mõjukamad on info, valeinfo ja desinformatsioon.
Kui oled "Sada aastat üksildust" austaja, leiad siit viiteid Macondole, ning kui tunned Gabriel García Márqueze elulugu, märkad mitmeid seoseid autori enda kogemustega. "Õnnetu tund" pakub esmakordselt eesti keeles võimaluse süveneda sellesse lummavasse ja mõtlemapanevasse maailma.