Tänapäeva noorte vaimne tervis on murettekitavalt halvenenud, ületades varasemate põlvkondade näitajaid. Enesetappude arv on kasvamas, antidepressantide väljakirjutamine lastele on sagenenud ning vaimse tervise diagnooside arv on hüppeliselt kasvanud. Paljud lapsed tunnevad end üksildasena ja kurvana, kartes täiskasvanuks saamist. Mis on valesti läinud?
USA uuriv ajakirjanik Abigail Shrier pakub oma raamatus "Paha teraapia" välja, et probleem ei peitu mitte lastes, vaid vaimse tervise spetsialistides. Tuginedes sadadele intervjuudele lastepsühholoogide, vanemate, õpetajate ja noortega, toob Shrier esile, kuidas "vaimse tervise tööstus" on muutnud viisi, kuidas me oma lapsi õpetame, kohtleme, distsiplineerime ja nendega suhtleme. Paljud vaimset tervist toetavad meetodid ei ole uuringute kohaselt tõhusad ning nende kõrvalmõjud võivad olla tõsised. Kuigi vaimse tervise probleemide märkamine ja teadvustamine on hädavajalik – eriti tõsiste probleemidega laste puhul –, võib liigne keskendumine vaimsele tervisele tavapäraste laste puhul rohkem kahju kui kasu tuua.
" Paha teraapia" on kohustuslik lugemine igale lapsevanemale, kes soovib mõista, miks Ameerika vanemate püüdlused oma lapsi toetada on sageli vastupidist mõju avaldanud. Raamat avab silmad ja pakub uusi vaatenurki, kuidas kasvatada oma lastest eluterved ja tegusad noored inimesed.