Päikeselinn

Päikeselinn

Autor: Tommaso Campanella

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Klassika ja eeposed
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.99€
Osta
Apollo
7.95€ / 7.55€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas näeks välja ideaalne ühiskond? Tommaso Campanella, renessansiaja mõtleja ja luuletaja, pakkus välja oma nägemuse täiuslikust maailmast teoses "Päikeselinn". See on lugu, mis viib teid ajas tagasi 17. sajandi algusesse, kui Campanella, süüdistatuna ketserluses ja mässu õhutamises, veetis aastaid vanglas. Seal, vabadusest ilmajäetuna ja piinamisele allutatuna, valmis tema kõige märkimisväärsem töö.

"Päikeselinn" on kirjutatud kui dialoog, kus Campanella maalib pildi ühiskonnast, kus eraomandit ei eksisteeri, tööd tehakse ühiselt ja iga inimene saab tegeleda sellega, mis talle kõige rohkem huvi pakub ja milleks tal on annet. See on koht, kus inimvaim ja teadus õitsevad, vaba igasugustest klassierinevustest ja sotsiaalsetest eelarvamustest. Campanella ei piirdunud ainult unistamisega; ta püüdis oma ideaale ka päriselus rakendada, kuigi need katsed ei kandnud vilja.

Teie ees on teos, mis on mõjutanud revolutsionääre ja mõtlejaid läbi aegade, alates prantsuse revolutsiooni tegelastest kuni 19. sajandi positivistide ja sotsialistideni. "Päikeselinn" ei ole ainult ajalooline dokument või filosoofiline mõtisklus – see on ka peegeldus meie endi ühiskondlikest ideaalidest ja püüdlustest.

Nüüd on teil võimalus sukelduda Campanella "Päikeselinna" maailma, mis on esitatud kaasaegses tõlkes, rikastatud kommentaaride ja saatesõnaga, et mõista sügavamalt selle ajatu teose tähendust ja mõju. Kas olete valmis avastama, milline võiks olla teie ideaalne ühiskond?