Paradiisist tuli torm

Paradiisist tuli torm

Autor: Johannes Anyuru

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2014 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
11.69€
Osta
Kas unistused lendavad kõrgemale kui tormipilved? Rootsi kirjameistri Johannes Anyuru südantliigutavas teoses "Paradiisist tuli torm" avaneb lugu mehest, kelle nooruslikud unistused pilvede vahel purunesid poliitiliste tormide käes. See on lugu Anyuru isast, kes 1960. aastatel saadeti Ugandast Kreekasse, et õppida hävituslenduriks, kuid kes kodumaa keeruliste sündmuste tõttu pidi oma unistustest loobuma ja pagulase teekonda alustama.

Johannes Anyuru, kes sündis 1979. aastal Rootsis Ugandast pärit isa ja rootslannast ema peres, on tuntud oma sõnakunsti poolest. Ta alustas oma kirjanduslikku teekonda luulekoguga "Det är bara gudarna som är nya", mis tõi talle tunnustust juba 2003. aastal. Anyuru on tänaseks avaldanud mitmeid luulekogusid ja romaane, eksperimenteerinud poeesia ja räpimuusika piirimail ning panustanud ka teatrikunsti.

"Paradiisist tuli torm" on teos, mis kõneleb sügavatest teemadest nagu identiteet, rass ja ajalugu, põimides need isikliku ja liigutava isa-poja looga. Anyuru kirjutab mõtlikult ja poeetiliselt, vahel justkui unenäolisi radu pidi, viies lugeja rännakule läbi aja ja mälestuste. Raamat on pälvinud 2012. aastal maineka Svenska Dagbladeti kirjandusauhinna ning leidnud tee paljude eri keelte lugejateni.

Kui sulle meeldib lugeda lugusid, mis puudutavad südant ja panevad mõtlema, siis "Paradiisist tuli torm" on just sinu jaoks. See on teos, mis ei jäta sind külmaks, vaid kutsub kaasa elama ühe mehe unistuste ja reaalsuse vahelisele võitlusele, mis on sama ajatu kui inimhing ise.