PARANOILINE OPTIMIST

PARANOILINE OPTIMIST

Autor: Risto Siilasmaa,Catherine Fredman

Kategooria: Isikud ja ettevõtted
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
2.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas suured ettevõtted ellu jäävad ja õitsevad, isegi kui nad seisavad silmitsi peaaegu kindla hävinguga? "Paranoiline optimist" on põnev ja sügavalt isiklik pilguheit Soome ikoonilise ettevõtte Nokia dramaatilisse ellujäämislukku, mille on kirja pannud ettevõtte endine nõukogu esimees Risto Siilasmaa koos kirjanik Catherine Fredmaniga.

Risto Siilasmaa, kes on tuntud ka F-Secure'i asutajana, võtab sind kaasa oma teekonnale Nokia juures, alustades aastast 2008, kui ta järgnes Jorma Ollilale nõukogu esimehe kohale. Saad lugeda, kuidas Nokia, mis oli kunagi mobiiltelefonide turu valitseja, peaaegu pankrotti läks, kuid leidis siiski viisi, kuidas keerulistest aegadest üle saada ja taas edukaks muutuda. See on lugu pidevast valvsusest, uute võimaluste otsimisest ja muutustega kohanemisest, mis on olulised iga ettevõtte ja juhi jaoks, kes soovivad püsida konkurentsis kiiresti arenevas tehnoloogiamaailmas.

Siilasmaa jagab oma unikaalset juhtimisfilosoofiat, mida ta nimetab "paranoiliseks optimismiks". See kontseptsioon ühendab optimistliku suhtumise, mis on vajalik suurte muudatuste elluviimiseks, ja tervisliku annuse skeptitsismi, mis aitab ära hoida halvimaid stsenaariume. Tema sõnadega: "Ilma optimismi ja paranoiani ei oleks meil julgust ega ettevaatlikkust, mis on vajalikud edukaks navigeerimiseks ettevõtluse tormisel merel."

Kui oled huvitatud äristrateegiast, juhtimisest või lihtsalt tahad teada saada, kuidas Nokia suutis end taas leiutada, siis "Paranoiline optimist" on just sinule mõeldud. Siilasmaa ja Fredmani koostöö annab sulle võimaluse õppida otse inimeselt, kes oli Nokia muutuste keskmes, pakkudes sulle väärtuslikke õppetunde, mida saad rakendada oma professionaalses ja isiklikus elus.