Parem kui elu

Parem kui elu

Autor: Ilmar Taska

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2011 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
2.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, mis toimub glamuurse Hollywoodi kuldsete uste taga? Ilmar Taska, Eestist pärit filmitegija, avab teile ukse sellesse säravasse, kuid ettearvamatusse maailma oma teoses "Parem kui elu". See raamat viib teid läbi Taska silmade, kui ta astub oma esimesi samme filmiprodutsendina, tõustes tootmisjuhi rollist Hollywoodi kõrgliigasse.

Taska jagab oma kogemusi filmimaailma telgitagustest, kus reaalsus ja fantaasia põimuvad nii tihedalt, et vahet on raske teha. Ta kirjeldab, kuidas filmiprojektid sünnivad – sageli manipuleerides tõdedega, kõndides noateral unenägude ja tegelikkuse vahel. Siin maailmas on lubatud peaaegu kõik, kuid samas pole midagi päris kindlat.

Raamatu esimene osa rullib lahti Taska isikliku loo, alates tema lapsepõlvest Siberis kuni saatuslike sündmusteni, mis viisid ta läbi Tallinna, Moskva ja Stockholmi Hollywoodi ihaldatud stuudioväravateni. Saatus, juhused ja tutvused mängivad siin tihti suuremat rolli kui võiks arvata. Taska meenutab oma kogemusi 20th Century Foxi stuudios, legendaarses Beverly Hillsi Polo Lounge'is, Pariisi südames ja isegi Gosteleradio ülekandejaamas.

Teises osas pöörab Taska tähelepanu lühijuttudele, mis on sama mitmekesised ja paeluvad kui tema enda elu. Ta toob lugejani lood kodutust sõjaveteranist, kes unistab filmitähena säramisest, lapsgeeniusest, kes seisab valiku ees muusika ja õigusteaduse vahel, ning ooperiprimadonnast, kes on jäänud suurriigi hammasrataste vahele. Need lood on tihedalt seotud inimestega, kes on Taskat loominguliselt inspireerinud või oma saatusega sügavalt puudutanud.

"Parem kui elu" on mitte ainult Taska enda lugu, vaid ka aknaks laiemale maailmale, kus unistused ja reaalsus sageli segunevad. See on raamat, mis ei jäta teid ükskõikseks, avades teie silmad ja südame filmimaailma varjatud külgedele. Kas olete valmis sukelduma Ilmar Taska maailma?