Pariis. Kakskümmend viis aastat hiljem

Pariis. Kakskümmend viis aastat hiljem

Autor: Tõnu Õnnepalu

Kirjastus: EKSA

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
Kui oled kunagi tundnud, et kodu pole pelgalt neli seina, vaid midagi palju sügavamat ja laiemat, siis Tõnu Õnnepalu "Pariis. Kakskümmend viis aastat hiljem" võib puudutada sinu hingekeeli. See teos on avapauguks triloogiale, mis uurib kodu olemust ja tähendust. Õnnepalu viib sind kaasa oma isiklikele rännakutele, mis algavad Pariisist, kus ta vaatleb elu ja olemist läbi aastate muutunud perspektiivi.

"Pariis. Kakskümmend viis aastat hiljem" pole tavaline reisikirjeldus, vaid pigem sügav sukeldumine ühte kindlasse paika, mis on autori jaoks tähenduslik. See on justkui dialoog linnaga, mis on sama palju sisekaemus kui kirjeldus välisest maailmast. Raamat kutsub sind kaasa mõtisklema, kus asub sinu tõeline kodu – kas see on füüsiline paik, sinu sisemine maailm või kusagil kaugemal, mõistuse ja tajude piiridest väljaspool.

Järgmistes osades – "Muskoka, Ontario. Märkmeid ühelt aakrilt" ja kolmandas veel nimetamata köites – viib Õnnepalu lugeja kaasa veelgi kaugematele radadele, Kanada metsade vaikusesse ja ühele salapärasele meresaarele. Need raamatud ei ole pelgalt kirjeldused, vaid pigem mõtisklused ja kohtumised – nii inimeste, looduse kui ka mälestustega.

Kui sind kõnetab mõte, et iga paik, kus viibime, on täis lugusid, mälestusi ja hingi, kes on seal enne meid elanud, siis Õnnepalu teosed pakuvad sulle kindlasti rikkalikku ja mõtterohket lugemiselamust. Avasta koos autoriga, kuidas iga uus koht võib saada osaks sinu kodust, ja kuidas iga kodu on lõppkokkuvõttes osa sinust endast.