Pärnumaa arheoloogilised aarded ja peitleiud. Arheoloogiavihik

Pärnumaa arheoloogilised aarded ja peitleiud. Arheoloogiavihik

Autor: Margo Samorokov

Kirjastus: PÄRNU MUUSEUM SA

Kategooria: Eesti ajalugu
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
9.95€ / 9.45€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, milliseid saladusi peidab endas Eesti pinnas? "Pärnumaa arheoloogilised aarded ja peitleiud. Arheoloogiavihik", autoriks Margo Samorokov, avab ukse põnevasse minevikku, kus iga leid räägib oma loo. Pärnu Muuseumi muljetavaldavast arheoloogiakogust, mis ulatub üle 93 000 eseme, on autor välja valinud 26 erakordset aaret, mis ei ole mitte ainult Eesti, vaid kogu Euroopa kontekstis tähelepanuväärsed.

Raamat viib sind rännakule läbi aegade, kus avastad kiviaegseid luuesemeid, kauneid portselannõusid ja palju muud. See pole lihtsalt esemete kogumik, vaid tõeline ajaloo peegeldus, kus iga ese kannab endas unikaalset lugu. Kas teadsid, et Pärnu Muuseumi varasalvest võib leida näiteks Papsaarest pärit nuiapea inimnäo kujutisega või Mustuarust leitud ammunooleotsa keeruka kaunistusega?

Margo Samorokovi teos ei ole ainult haruldaste leidude kataloog, vaid ka teejuht mineviku mõistmiseks, pakkudes vastuseid küsimustele, mida muuseumi külastajad kõige enam esitavad. Raamat on suurepärane lugemine nii ajaloohuvilistele kui ka neile, kes soovivad süveneda Pärnumaa rikkalikku pärandisse. Avasta Pärnu Muuseumi varjatud aardeid ja lase end kaasa haarata Eesti muistse ajaloo võlumaailma!