PAUL BURMAN

Kirjastus: MART LEPP

Kategooria: Eesti kunst
2008 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.66€
Hetkel pole saadaval
Kas olete kunagi imetlenud Paul Burmani (1888-1934) kunstipärandit? Eesti maalikunsti ajaloos on ta tuntud kui üks silmapaistvamaid meistreid, kelle tööd on kõrgelt hinnatud nii kriitikute kui ka kunstisõprade poolt. Burman, kes on tuntud kui Eesti esimene animalist, on jätnud jälje oma erakordsete loomateemaliste maalide ja joonistustega. Tema armastus hobuste vastu kajastub tema töödes sügavalt – need võimsad ja graatsilised olendid on ühed tema varasematest ja kõige armastatumatest motiividest.

Burmani loomingus on ratsanikud korduv teema, mida ta on kujutanud suure kirglikkuse ja dünaamilisusega. Eriti märkimisväärne on tema suureformaadiline akvarell "Ratsanikud" (1919), mis on tuntud oma hoogsate ja elavate lahenduste poolest. Kuid Burmani talent ei piirdu ainult loomade ja ratsanikega. Ta on loonud ka hulgaliselt suurepäraseid natüürmorte ja lillemaalid, mis paeluvad oma värvikülluse ja meisterliku värvikasutusega. Tema tööd on isikupärased, jõulised ja ekspressiivsed, justkui voolaks need otse kunstniku hinge sügavusest.

Kui teid köidab kunst, mis räägib loo ja puudutab hinge, siis Paul Burmani maalid on kindlasti teie jaoks. Tema võime luua visuaalselt põnevaid ja emotsionaalselt haaravaid teoseid on see, mis teeb temast igavese osa Eesti kunstilisest pärandist. Avastage Burmani maailm ja laske end viia tema värviküllase ja dünaamilise loomingu rüppe.