PAUL ORAS – PUNANE ADMIRAL

PAUL ORAS – PUNANE ADMIRAL

Autor: Tiina Tamman

Kirjastus: ARGO

Kategooria: Ajaloolised isikud ja elulood
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Osta
Apollo
2.99€
Osta
Avastage Paul Orase, ühe värvika ja vastuolulise eestlase elu, kes leidis oma tee läbi 20. sajandi tormide, olles veendunud kommunist. "Punane Admiral" on Tiina Tammani sulest pärit teos, mis toob lugejateni Nõukogude Liidu merenduselu ja luuremaailma tegelase keeruka loo, mille taustal kumab Eesti ajalugu.

Paul Oras, pärit jõukast perekonnast, valis noorena tee, mis viis ta vastuollu noore Eesti Vabariigiga. Ta oli võib-olla üks 1924. aasta detsembrimässu ettevalmistajatest ja hiljem tuntud Nõukogude mereväeatašeena mitmes Euroopa riigis ning USA-s. Oras osales ka Umberto Nobile polaarekspeditsiooni päästeoperatsioonis, mis näitas tema mitmekülgsust ja oskusi.

Tiina Tamman, kellel on aastakümnete pikkune kogemus ajakirjanikuna ja kes on tuntud oma töö eest BBCs, kus ta vahendas Eestiga seotud uudiseid ingliskeelsele publikule, on kirjutanud teose, mis räägib loo mehest, kelle ametikohad Nõukogude Liidus vastasid kontra- või isegi viitseadmirali aukraadile. Tammani huvi Briti ja Eesti ajaloo kokkupuutepunktide vastu on viinud ta ka doktoritöö kaitsmiseni Glasgow' Ülikoolis, mis käsitles August Tormat – sõdurit, saadikut ja salaagenti.

"Punane Admiral" on põnev lugemine neile, kes on huvitatud ajaloost, poliitikast ja inimlikest saatustest, mis on kujundanud meie maailma. See on lugu, mis ei jäta kedagi ükskõikseks ja avab ukse ühe erakordse inimese elule, kes elas oma elu täis kirge ja vastuolusid.