Peaminister

Peaminister

Autor: Georges Simenon

Kirjastus: KULDSULG KIRJASTUS

Kategooria: Krimi ja põnevus
2009 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.00€
Hetkel pole saadaval
Kas olete kunagi mõelnud, mis juhtub riigi tipp-poliitiku elus pärast seda, kui ta on otsustanud võimult taanduda? Georges Simenoni romaan "Peaminister" viib teid sügavale Prantsusmaa poliitilise eliidi südamesse, kus võim ja saladused käivad käsikäes.

Kujutage ette endist peaministrit, kes on oma riigis nii armastatud, et talle on püstitatud ausambaid veel tema eluajal. Pärast aastakümneid kestnud poliitilist karjääri otsustab ta taanduda rahulikku maakoju, kus teda ümbritsevad ustavad abilised: sekretär, ihuarst, põetaja, autojuht ja teenijad. Tema eesmärk on veeta oma viimased aastad rahus ja vaikuses, kuid see osutub keerulisemaks, kui ta oleks osanud arvata.

Georges Simenon, kelle sule alt on tulnud lugematul hulgal põnevaid teoseid, on loonud "Peaministris" keeruka ja paeluva loo. Endine riigijuht seisab silmitsi oma mineviku varjudega – ta on inimene, kes teab liiga palju. Just see teadmine muudab ta ohtlikuks ja ei lase tal leida oodatud rahu.

"Peaminister" ei ole lihtsalt veel üks poliitiline romaan; see on Simenoni kirjanduslik meistriteos, mis pakub lugejale sügavat sissevaadet võimu ja inimhinge keerdkäikudesse. See on teos, mis ei jäta ükskõikseks ja paneb mõtlema nii poliitika kui ka inimlikkuse üle.

Kui olete huvitatud poliitilistest intriigidest ja inimloomuse keerukusest, siis "Peaminister" on just teie jaoks. Avastage, millised saladused peituvad ühe riigi kõige mõjuvõimsama mehe minevikus, ja saage osa Georges Simenoni kirjanduslikust pärandist.