Pettus ja vale

Pettus ja vale

Autor: Ita Srankk

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
21.99€
Osta
„Pettus ja vale“ on Ita Srankki esikromaan, mis toob lugejani kaasahaarava loo kahest noorest naisest, Martast ja Laurast. Nende teed ristuvad ootamatul hetkel, kuid peagi katkeb nende vaheline otsene side. Siiski jääb nende elud põimunuks läbi pettuste ja valede, mis mõjutavad nii teadustööd kui ka isiklikke suhteid. Romaanis kujuneb mõlema naise elu keerukaks valede võrgustikuks, mis viib nad täiesti erinevate lõpplahendusteni.

„Pettus ja vale“ toob esile idealismi ja väiklus, kompromissituse ja karjerismi, mõistmise ja ärakasutamise, inimliku soojuse ja külma manipulatsiooni vastandlikud jõud. Need elemendid määravad tahtlikult või tahtmatult tegelaste saatuse ootamatud keerdkäigud. Ita Srankki oskuslik kirjutamisstiil ja sügavad karakterid muudavad selle romaani tõeliselt meeldejäävaks.

Ita Srankk on varem avaldanud kaks luulekogu: „Aeg on elu piir“ ja „Elu hääled“ (2024). Tema luuletusi on avaldatud ka mainekas ajakirjas Looming. „Pettus ja vale“ on suurepärane näide Srankki võimest luua keerulisi ja emotsionaalselt laetud lugusid, mis jäävad lugejale kauaks meelde.

Kui otsid raamatut, mis pakub sügavat mõtlemisainet ja põnevaid pöördeid, siis „Pettus ja vale“ on just sulle. Ita Srankki meisterlik jutustamisoskus ja oskuslikult üles ehitatud süžee hoiavad sind raamatu küljes kuni viimase leheküljeni.