Piiritu igatsus. Nikolai Baturini kirjad Innale

Piiritu igatsus. Nikolai Baturini kirjad Innale

Autor: Inna Leitsalu

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Tutvustan teile südamlikku teost "Piiritu igatsus. Nikolai Baturini kirjad Innale", mille on kirja pannud Inna Leitsalu. See raamat on kui akken avaneb Nikolai Baturini (1936–2019), eesti kirjandusmaailma ühe värvika karakteri, hinge ja eluteele. Inna Leitsalu, kes on hariduselt bibliograaf-raamatukoguhoidja ning töötanud teadlasena ja õppejõuna, toob lugejateni lähivaate Baturini teekonnast lihtsast töölisnoorest tunnustatud kirjanikuks.

Leitsalu jutustab, kuidas Baturin, keda tuntakse eelkõige oma taigaromaanide poolest, kujunes vabakutseliseks kirjanikuks ning millist rolli mängis selles perekond. Teos annab edasi, milliseid ohvreid ja katsumusi tuli Baturinil taluda, et jõuda oma loomingus kõrgtasemele. Tema kirjad, mis on raamatusse põimitud, peegeldavad tema igatsust kodu ja lähedaste järele, eriti Siberi taigasse sõitmise algusaastatel. Need kirjad annavad lugejale aimu, milliste raskuste ja riskidega kaasnes elu ja töö kauges taigas.

"Piiirtu igatsus" pole ainult kirjaniku sisemise maailma kaardistus, vaid ka dokumentaalne pilguheit tollasele ajale ja ühiskonnale, mis kujundasid Baturini isiksust ja loomingut. Raamat on rikastatud fotodega Baturini perekonnaalbumist, tema enda tehtud fotodega Siberi taigast ning kirjadele lisatud joonistustega, mis lisavad teosele visuaalset sügavust.

Kui Sind huvitab kirjandus, ajalugu või lihtsalt sügavalt inimlikud lood, siis "Piiritu igatsus" on Sinu jaoks kohustuslik lugemine. See on lugu armastusest, igatsusest ja pühendumusest nii kirjandusele kui ka perekonnale.