PISTOL JA KUKLID. LAULUD MUUSIKALIST

PISTOL JA KUKLID. LAULUD MUUSIKALIST "KARLSSON KATUSELT"

Autor: Wimberg

Kirjastus: TEA KIRJASTUS

Kategooria: Muusika ja tants
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
1.00€
Osta
Kas oled kunagi unistanud lendamisest? Võib-olla on sinu kujutlusvõime tiivad saanud inspiratsiooni Astrid Lindgreni armastatud tegelasest, Karlssonist katuselt, kes on tuntud oma vallatu "Hei hopsti!" hüüde ja seljapropelleri poolest. Eesti kirjanik Wimberg on võtnud selle lennuka tegelase ja andnud talle uue hingamise Rahvusooper Estonia laval, kus 2015. aastal esietendunud lastemuusikal "Karlsson katuselt" vallutas publiku südamed.

Kui sa pole veel teatrielamust nautinud või soovid lihtsalt meenutada Karlssoni ja Väikevenna seiklusi, siis Wimbergi "Pistol ja kuklid. Laulud muusikalist 'Karlsson katuselt'" on just see, mida vajad. See raamat on kui aken muusikali maailma, sisaldades 12 laulu sõnu, mis on kirjutatud nii, et neid on nauditav lugeda ka ilma meloodiata. Iga laul on nagu väike lugu, mis viib sind läbi Karlssoni ja tema sõprade seikluste.

Raamatu lehekülgedel ootavad sind ka muusikali fotod, mis toovad esile erinevate näitlejate tõlgendused samadest tegelastest – see on nagu piilumine lava taha, kus iga etendus on ainulaadne. Tõsi, mõned laulusõnad kõlavad laval teisiti ja üks laul ei pruugi üldse kõlada, kuid see on osa teatri maagiast, kus lavastaja loob oma nägemuse luuletaja sõnadest.

Sukeldu Wimbergi kirjutatud Karlssoni maailma ja lase end kaasa haarata sellest rõõmsameelsest ja muretust tegelasest, kes on inspireerinud nii noori kui vanu. "Pistol ja kuklid" ei ole lihtsalt raamat – see on kutse meenutada lapsepõlve ja lasta fantaasial lennata koos Karlssoniga, kes elab katusel ja toob rõõmu igasse päeva. Lõbusat lugemist ja lennukaid seiklusi sinu kujutlusvõime tiibadel!