Poiss, kes nägi pimeduses

Poiss, kes nägi pimeduses

Autor: Rasa Bugavičute-Pēce

Kirjastus: MINA ISE

Kategooria: Noortele
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
10.95€ / 10.40€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas oleks elada maailmas, kus sinu igapäevane reaalsus erineb oluliselt teiste omast? "Poiss, kes nägi pimeduses" on südantsoojendav ja silmiavav lugu noorest Jēkabsist, kes pealtnäha võiks olla ükskõik milline poiss sinu kõrval – ta igatseb kassipoega, ihaldab stiilset jakki ja soovib veeta aega sõpradega ujudes ning tüdrukule sõnumeid saates. Kuid Jēkabsi elu on eriline, sest ta on sündinud pimedate vanemate lapsena, kes näeb maailma ereda selgusega.

Rasa Bugavičute-Pēce, keda teatakse kui Liepāja teatri andekat dramaturgi ja mitmete näidendite ning stsenaariumide autorit, toob meieni loo, mis jälgib kümnendit Jēkabsi elust. See on lugu vastutusest ja hoolimisest, mis algab juba varasest lapsepõlvest, kui ta hakkab hoolitsema oma vanemate ja teiste pimedate inimeste eest ühiselamus. Jēkabs õpib oma erilist olukorda ka nutikalt ära kasutama, näidates, kuidas elu väljakutsetega kohaneda ja neist kasu lõigata.

Autori looming on tuntud oma sügava empaatia ja elutruude karakterite poolest. "Poiss, kes nägi pimeduses" ei ole erand – see on inspireeritud tõestisündinud loost, mis puudutas Bugavičute-Pēce'i isiklikult. Raamatu ainulaadsus peegeldus ka selle esitluses, kui see avaldati koos samanimelise näidendi esietendusega Läti rahvusteatri fuajees.

Kui otsid lugemist, mis rikastaks sinu mõistmist erinevatest elukogemustest ja avardaks su silmaringi, siis "Poiss, kes nägi pimeduses" on valik, millest ei tasu mööda vaadata. See on lugu, mis tõestab, et elu ei ole mustvalge, vaid täis erinevaid varjundeid ja perspektiive.