Poliitika. Kes? Miks? Kuidas?

Poliitika. Kes? Miks? Kuidas?

Kirjastus: KOOLIBRI

Kategooria: Teatmekirjandus lastele
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.80€
Osta
Apollo
10.95€ / 10.40€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas poliitika mõjutab sinu igapäevaelu või kuidas sina ise saad poliitikas kaasa rääkida? "Poliitika. Kes? Miks? Kuidas?" on raamat, mis avab poliitika maailma nii algajatele kui ka edasijõudnutele, pakkudes selget ülevaadet selle keerulise valdkonna põhitõdedest.

Sukeldudes sellesse teosesse, avastad vastused küsimustele, mis on olulised igaühele, kes soovib mõista ühiskonna toimimist. Mis on nepotism ja kuidas see mõjutab valitsemist? Millised olid riigijuhtimise põhimõtted antiik-Kreekas? Uuri, miks Louis XIV pidas end jumalikuks valitsejaks Prantsusmaal ja kas on võimalik leida ühiskond, kus korruptsioon on tundmatu nähtus.

Raamat toob esile ka ajaloolisi sündmusi ja nende mõju tänapäevale, nagu Bostoni teapeo sündmus või John Adamsi mõtteavaldus enamuse türanniast. Saad teada, kuidas eristada sotsialismi, kommunismi ja fašismi ning millised sündmused ja ideoloogiad on viinud terrorismi sünnini.

Lisaks lahkab autor naiste valimisõiguse ajalugu, Black Lives Matter liikumise eesmärke ning uurib sõnavabaduse piire. Raamat aitab sul mõista, kui paks või õhuke võib olla riik ning kuidas sina isiklikult saad poliitikat mõjutada.

See pole pelgalt kuiv ajalooõpik või poliitiliste mõistete sõnastik. Autor pakub humoorikat ja lihtsasti mõistetavat lähenemist, mis paneb sind kaasa mõtlema nii oma riigi, mandri kui ka kogu planeedi toimuvate protsesside üle. Samuti aitab raamat sul mõista oma kohta selles suures pildis – kas kaldud pigem vasakule või paremale, oled idealist või pragmaatik, liberaal või konservatiiv, sotsialist või kapitalist. Võib-olla oled feminist, anarhist või internatsionalist?

Kui oled laps, noor või täiskasvanu, kes soovib avardada oma teadmisi poliitika sünnist ja arengust ning mõista, kuidas poliitika muudab sinu maailma, siis on see raamat just sinule mõeldud. See pole mitte ainult hariv, vaid ka kaasahaarav ja isikupärane lugemiskogemus.

Kas oled valmis avastama poliitika maailma uue nurga alt? "Poliitika. Kes? Miks? Kuidas?" ootab sind.