Pööris

Pööris

Autor: Johannes Kivipõld

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
Aasta on 2007, ja maailm on majandusliku õitsengu harjal. Palgad kasvavad ja tulevik tundub helge. Kuid Ida-Euroopa väikeriigis töötav Frederik seisab silmitsi ootamatu pöördega, kui teda ähvardab edutamine Düsseldorfi asenduks majanduskriisiga, mis toob kaasa töö kaotuse. Peagi ärkavad ellu vanad rahvuslikud pinged, mis eskaleeruvad streikideks, rahutusteks ja vägivallaks. Selle kaose keskel näeb Venemaa võimalust sekkuda, alustades peenelt oma mõjutustegevusega ja lõpetades avaliku sõjalise sekkumisega.

Johannes Kivipõllu "Pööris" on haarav lugu, mis viib lugeja paralleelmaailma, kus Venemaa on väikeriigi okupeerinud. Frederik, peategelane, on sunnitud kohanema uue reaalsusega, kus ta peab leidma oma koha muutunud sotsiaal-poliitilises hierarhias. Kui olukord muutub veelgi keerulisemaks, leiab Frederik end varjulise vastupanuliikumise südamest, kus ta peab võitlema ellujäämise eest ja kustutama oma kättemaksuiha.

"Pööris" on mõtlemapanev teos, mis käsitleb tõe suhtelisust ja inimeste kalduvust uskuda seda, mis sobib nende hetke narratiiviga, eirates vastandlikke seisukohti. See on lugu sellest, kuidas kaks inimest – olgu nad sõbrad, naabrid või vennad – võivad elada sama maailma sees, kuid omada täiesti erinevaid või isegi vastuolulisi vaateid.

Johannes Kivipõllu teine teos "Pööris" järgneb tema debüütromaanile "Põrge", mis ilmus 2018. aasta suvel. See raamat ei ole mitte ainult põnev lugemine, vaid ka sügavalt mõtlemapanev uurimus sellest, kuidas meie tajutav reaalsus ja uskumused võivad olla kujundatud ja moonutatud väljastpoolt tulevate jõudude poolt. Kas see on lihtsalt halb unenägu, verdtarretav fantaasia või hirmutav ettekuulutus? "Pööris" kutsub sind kaasa mõtlema ja küsima, mis on tõde ja mis on illusioon.