Portobello kuld

Portobello kuld

Autor: Arthur D. Howden Smith

Kirjastus: KIRJASTUS VIIKING

Kategooria: Noortele
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
25.95€
Hetkel pole saadaval
Apollo
27.85€ / 26.46€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas jõudis kapten Flinti legendaarne aare "Aarete saare" müstilistele rannikutele? Arthur D. Howden Smithi "Portobello kuld" on põnev eellugu, mis viib teid tagasi aega, kus mereröövlid valitsesid ookeane ja aarded olid peidetud unustatud saartele.

See 1923. aastal ilmunud romaan avab ukse seiklustele, mis eelnesid Robert Louis Stevensoni klassikalisele teosele "Aarete saar". Smith, kes oli tuntud oma haaravate seiklusjuttude poolest, sai loa kasutada Stevensoni armastatud tegelasi, pöördudes autori kasupoja ja pärandi haldaja Lloyd Osbourne'i poole. Osbourne, kellele oli "Aarete saar" algselt pühendatud, oli Smithi loomingu suur austaja ja andis hea meelega oma õnnistuse "Portobello kuld" avaldamiseks kui ametlikuks eellooks.

Eesti lugejana on teil nüüd võimalus sukelduda seiklusrikka loo sügavustesse, kus avastate, kuidas saarele maeti inkade kullakangid, Hispaania dubloonid ja muud väärtuslikud mündid, mis lõpuks Ben Gunn'i poolt üles leiti. "Portobello kuld" äratab ellu nii tuttavad tegelased nagu ühe jalaga kokk John Silver, kõhedusttekitav pime Pew, pootsman Billy Bones ja noor Darby McGraw, kui ka kardetud kapten Flint, kelle nime isegi Musthabe kõhklematult pelgas.

Lisaks neile ikoonilistele tegelastele kohtate Smithi romaanis ka uusi värvikaid karaktereid: džentelmen-piraat Andrew Murray, Põhja-Ameerika karusnahakütt Peter Corlaer, röövitud Šoti jakobiitide järeltulija Robert Ormerod ja Iiri kolonel O’Donnell koos oma kauni tütre Moiraga, kes kõik leiavad oma tee piraadilaeva pardale.

"Portobello kuld" on täis merelahinguid, piraatide vahelisi veriseid arveteõiendamisi ja seikluslikku aardejahti, mis ei jäta ükskõikseks ühtegi ajaloo- või seiklusjuttude sõpra. Avastage, kuidas need vapperdavad meresõitjad ja kavalad piraadid lõid aluse ühele kirjanduse suurimale aardejahile.