PUIT EESTI ARHITEKTUURIS

PUIT EESTI ARHITEKTUURIS

Kirjastus: EESTI METSA- JA PUIDUTÖÖSTUSE LIIT

Kategooria: Arhitektuur
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
36.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
38.99€
Osta
Kui oled huvitatud puidu rollist meie kodumaa arhitektuuris, siis "Puit Eesti arhitektuuris" on teos, mis võiks pakkuda sulle põhjalikku ja kaasahaaravat lugemist. See raamat on austusavaldus Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu kahekümnele aastale ning kajastab puidu taasleidmist ja kasutust Eesti arhitektuuris viimase kahe aastakümne jooksul.

Teos heidab valgust Eesti puitarhitektuuri viimaste aastakümnete saavutustele, esitledes silmapaistvaid ehitisi, kus puit on olnud keskne materjal nii konstruktsioonis kui ka viimistluses. Raamat jagab objektid temaatilisteks plokkideks, millele eelnevad sissejuhatavad tekstid, et anda lugejale laiem arusaam iga teema kohta.

"Puit Eesti arhitektuuris" toob esile 65 hoolikalt valitud objekti, mida illustreerivad nii plaanimaterjalid kui ka fotod, ning lisaks veel sadakond teist objekti, mis on jäädvustatud fotodel. Raamat ei piirdu ainult kaasaegse arhitektuuriga, vaid vaatab ka ajaloolist tausta, alates praktilistest aspektidest nagu tuleohutus ja puitkonstruktsioonide areng läbi aegade, kuni sügavamate kultuuriliste teemadeni, nagu puidu tähendus meie rahvuslikus enesemõistmises ja puitarhitektuuri areng kolme sajandi vältel.

Raamatu autoriteks on oma ala asjatundjad nagu Joosep Metslang, Valdur Mikita, Karin Paulus, Märt Riistop ja Leele Välja, kes on ühtlasi ka selle koostaja ja toimetaja. Andres Tali kujundatud teosele lisavad väärtust ingliskeelsed kokkuvõtted ja kakskeelsed pildiallkirjad, muutes selle hõlpsasti ligipääsetavaks ka rahvusvahelisele lugejaskonnale.

Kui puit ja arhitektuur on teemad, mis sind köidavad, siis see raamat on justkui loodud sulle – pakkudes nii visuaalset naudingut kui ka sügavat sisulist arutelu Eesti puitarhitektuuri mineviku, oleviku ja tuleviku üle.