"Raamat nimega Iha: Valik tekste 1997-2016" on Jüri Lippingu teoste kogumik, mis toob lugejani mõtisklusi filosoofia, poliitilise mõtteviisi ja kirjandusteooria ristumiskohtadest. Neis tekstides, mis on algselt ilmunud mainekates väljaannetes nagu Sirp, Akadeemia ja Vikerkaar, saate osa autori intellektuaalsest arengust ja tema mõtteviisi kujunemisest.
Lippingu teosed uurivad sügavuti ideid, mis liiguvad dekonstruktsioonist demokraatiani, marxismist alateadvuseni ning poliitikast poeetikani. Ta ei kõhkle puudutamast ka selliseid keerulisi teemasid nagu hea elu otsingud ja holokausti mõtestamine. Lippingu kirjutistes peegelduvad Michel Foucault' ja Giorgio Agambeni, Jacques Lacani ja Slavoj Žižeki, Madis Kõivu ning Imre Kertészi mõtted, pakkudes lugejale tõeliselt rikastavat intellektuaalset kogemust.
Lippingu teosed on nagu vaimse ajaloo peegeldus, mis näitab, kuidas mõistus on arenenud traditsioonilisest vormist modernsesse. Postmodernism ei tähenda tema jaoks uut ajastut, vaid modernismi pidevat enesepeegeldust. Raamat toob esile selle murrangu, mis on jätnud sügava jälje meie praegusesse maailma, ning pakub välja, et inimese tõeline olemus võib peituda põgenemises.
"Raamat nimega Iha" on kui küsimus iseendale, mida autor oma tekstide kaudu uurib. See on kutse lugejale, et astuda kaasa teekonnale, mis avardab meie arusaamist maailmast ja iseendast. Kui oled huvitatud intellektuaalsest avastusretkest, mis ühendab kirjandust, filosoofiat ja poliitikat, siis on see kogumik just sinule.