Raamatu rahvas

Raamatu rahvas

Autor: Geraldine Brooks

Kirjastus: ÜHINENUD AJAKIRJAD

Kategooria: Krimi ja põnevus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
10.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas üks raamat võib ühendada erinevaid ajastuid ja kultuure? Geraldine Brooksi "Raamatu rahvas" on lummav teos, mis viib teid ajaloolisele rännakule, kus põimuvad sajanditevahelised saatusejooned. See on lugu Sarajevo haggadast – 14. sajandist pärit illustreeritud juudi pärandist, mis on tänaseni säilinud ja asub Bosnia ja Hertsegoviina rahvusmuuseumi hoidlates.

Raamat avaneb teile kui ajarännak, mis kulgeb läbi keskaegse Hispaania inkvisitsiooni piinarikkaid päevi, Viini kultuurilise õitsengu perioodi 19. sajandil, teise maailmasõja traagiliste sündmuste keskel Bosnias ning jõuab välja tänapäeva, kus Austraalia raamatukonservaator Hanna avastab oma isikliku elu suurima saladuse. Tema teekond on täis armastust, kaotust ja leidmist, põimudes oskuslikult haggada müstilise ajalooga.

Geraldine Brooks on loonud teose, mis on korraga nii isiklik kui ka ajalooline, viies lugeja sügavale inimhingede ja ajaloo keerdkäikudesse. Iga lehekülg on nagu detektiivromaan, kus Hanna avastab haggada lehtede vahel peidetud vihjeid, mis juhatavad teda saladusliku kunstniku jälgedele, kes on loonud raamatu vastuolulised ja kaunid illustratsioonid.

Kui olete huvitatud ajaloost, kunstist ja inimlikust püüdlusest mõista oma päritolu, siis "Raamatu rahvas" pakub teile põnevat lugemiselamust. See on teos, mis ei jäta kedagi külmaks, avades ukse mineviku ja oleviku vahel, kus iga raamat omab lugu ja iga lugu omab hinge.