RÄNDAV KÜLALISRAAMAT AASTATEST 1946–1956

RÄNDAV KÜLALISRAAMAT AASTATEST 1946–1956

Autor: Aino Kallas

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
Aino Kallase viimane eluteos, "Rändav külalisraamat aastatest 1946–1956", on ainulaadne pilguheit ühe Eesti kirjanduse suurkuju viimastesse aastatesse. Kui oled lugenud Kallase varasemaid päevaraamatuid, mis kajastavad tema elu kuni 1931. aastani, siis see teos pakub sulle võimalust jätkata teekonda koos kirjanikuga läbi tema hilisemate eluaastate.

Peale 1931. aastat jäid Kallase päevaraamatud kahjuks kadunuks, kuid 1946. aastal sai ta sünnipäevakingiks külalisraamatu, mis muutus tema igapäevaseks kaaslaseks. Algselt külaliste märkmete jaoks mõeldud raamatust kujunes peagi Kallase isiklik päevaraamat, kuhu ta kirjutas oma mõtteid, arvamusi ja igapäevaelu sündmusi. See sisaldab kirjeldusi kohtumistest sõprade ja sugulastega, arutelusid loetud teoste üle ning mõtisklusi kirjutamisprotsessist.

Kallas, kes oli oma eluõhtul, peegeldab oma kirjutistes nii intellektuaalset aktiivsust kui ka süvenevat üksildust ja abitust, mis annavad teosele sügava inimliku mõõtme. Tema mälestused minevikust, sh Krohnide suguvõsa liikmetest ja Londoni-aastatest, on kirja pandud suure meisterlikkusega.

Kuigi Kallas kaalus "Rändava külalisraamatu" avaldamist, ei jõudnud ta seda oma eluajal teha. Teos ilmus soome keeles aasta pärast tema surma, 1957. aastal, tänu õetütre Annikki Setälä toimetajatööle.

Kui soovid süveneda Aino Kallase mõttemaailma ja kogeda tema viimaseid aastaid läbi tema enda sõnade, siis "Rändav külalisraamat" on just see, mida otsid. See on aus ja vahetu sissevaade ühe Eesti kultuuri suurkuju elu lõpuaegadesse, mis on kirjutatud kirjaniku enda käega.