Rebane Tartu rindel 1944

Rebane Tartu rindel 1944

Autor: Hanno Ojalo

Kirjastus: AMMUKAAR

Kategooria: Eesti ajalugu
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
23.50€
Osta
Apollo
24.95€ / 23.70€
Osta
Eesti keeles:

Kui sind huvitab Eesti sõjaajalugu ja eriti 1944. aasta sündmused Tartu rindel, siis Hanno Ojalo teos "Rebane Tartu rindel 1944" pakub põnevat ja detailirikast lugemist. Raamat viib sind tagasi aega, mil Eesti Diviisi, mida juhtis karismaatiline Alfons Rebane, võitlejad pidasid meeleheitlikke lahinguid Emajõe lõuna- ja põhjakaldal. Autor avab lugejale ukse tolleaegsetesse sündmustesse, tuues esile nii taktikalised manöövrid kui ka sõdurite isiklikud kogemused.

Ojalo on meisterlikult kokku põiminud erinevatest allikatest pärit teadmised, luues tervikliku pildi lahingute käigust ja sellest, kuidas Eesti sõjamehed piiramisrõngast pääsesid. Samuti ei jäta ta tähelepanuta teise võitlusgrupi, mida juhtis Paul Vent, saatust, mis kulges hoopis teist rada.

Raamat ei keskendu ainult sõjategevusele, vaid heidab valgust ka Alfons Rebase elule enne ja pärast sõda. Tema lugu on jutustatud läbi aastate, alates rahuaegsest karjäärist kuni sõjaaegsete katsumusteni, pakkudes lugejale sügavamat mõistmist sellest erakordsest ohvitserist.

"Rebane Tartu rindel 1944" on kirjutatud sulle, et avardada arusaama Eesti ajaloost ja selle mõjukatest isikutest. See on teos, mis ei jäta ükskõikseks ühtegi ajaloo- või militaarhuvilist, olles samas ka väärtuslik allikas neile, kes soovivad mõista Eesti rahva keerulist minevikku sõdade keerises.