REGIO EESTI MÕISAD 1:425 000

REGIO EESTI MÕISAD 1:425 000

Autor: Valdo Praust

Kirjastus: REGIO

Kategooria: Seinakaardid ja atlased
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas näeb välja Eesti mõisate võrgustik? Valdo Prausti koostatud "Eesti Mõisad" kaart avab ukse Eesti ajaloolise arhitektuuri südamesse. See taskukohane kaart, mõõtmetega 11 x 23 cm ja avatuna lausa 99 x 69 cm, on justkui ajarännaku vahend, mille mõõtkava 1:425 000 aitab sul orienteeruda läbi Eesti mõisamaastike.

Kujutle end avastamas 670 mõisakompleksi, millest igaüks peidab endas lugusid ja ajalugu. Olgu selleks siis säilinud peahoone, aukartust äratavad kõrvalhooned või hoolikalt hooldatud pargid, iga paik on osa meie kultuuripärandist. Kaardil on esile tõstetud 108 eriti silmapaistvat mõisat, millest igaühe juurde kuulub foto ja lühitutvustus, et saaksid parema ülevaate nende ainulaadsusest.

Kaardi loomisel on tähelepanu pööratud detailidele – näiteks on märgitud kihelkonnapiirid ja kirikud, mis annavad lisaväärtust ajaloo- ja kultuurihuvilistele. Voldikkaardi tagaküljel olev nimekiri mõisatest koos asukoha ja koordinaatidega teeb planeerimise lihtsaks.

Valdo Praust, kes on tuntud mõisaekspert, on andnud kaardile oma teadmiste ja kogemuste pagasi, tagades selle usaldusväärsuse ja täpsuse. Fotograaf Toomas Tuul on jäädvustanud mõisate ilu, et saaksid juba enne kohale jõudmist aimu nende võlust.

Kaart on saadaval nii eesti kui ka inglise keeles, muutes selle ideaalseks kaasavõtmiseks nii kohalikele ajaloohuvilistele kui ka Eestit külastavatele turistidele. Avasta Eesti mõisate hiilgus ja rikkalik ajalugu Valdo Prausti "Eesti Mõisad" kaardiga.