Roheline suits

Roheline suits

Autor: Jüri Kolk

Kirjastus: POST FACTUM

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
3.45€ / 3.28€
Osta
Kui otsid midagi, mis haarab sind oma keerukuse ja originaalsusega, siis Jüri Kolgi teos "Roheline suits" võib olla just see, mida vajad. See raamat on kui psühholoogiline mõistatus, mis on põimitud teravmeelse tähelepanekuga meie ajastu ebakindlusest ning pakub groteskset vaadet väikeste eestlaste suurtele seiklustele maailma eri paigus.

Jüri Kolk, tuntud oma leidliku luule ja novellide poolest, on võitnud mitmeid auhindu, sealhulgas Juhan Liivi luuleauhinna ja Friedebert Tuglase novelliauhinna. Tema kirjutamisstiil on unikaalne ja jutustamisoskus meisterlik, mis teeb "Rohelisest suitsust" kustumatu lugemiselamuse. Kui arvad, et tead, mis suunas lugu liigub, keerab Kolk ootamatult sündmustikule vinti juurde, viies sind veelgi sügavamale oma fantaasiarikka maailma keerdkäikudesse.

Raamatu üks meeldejäävamaid stseene kirjeldab paavsti, kes astub areenile, paljas ülakehaga, näidates oma vanusele vaatamata jõudu ja nõtkust. See pilt, mis on jäänud paljudele meelde, näitab paavsti täiesti uuest perspektiivist – tugeva ja võimsa mehena, kelle liigutused on pehmed ja kindlad. See on vaid üks paljudest hetkedest, mis panevad sind imestama ja mõtlema, milliseid üllatusi Jüri Kolk veel varuks hoiab.

"Roheline suits" on teos, mis ei jäta sind ükskõikseks. See on kirjanduslik rännak, mis kutsub kaasa mõtlema ja oma maailmavaadet avardama. Kui oled valmis sukelduma Kolgi loodud maailma, siis haara "Roheline suits" ja lase end kaasa viia sellel meisterlikult jutustatud lool.