Rósa ja Björk

Rósa ja Björk

Autor: Satu Rämö

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Krimi ja põnevus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
25.99€
Osta
Apollo
27.95€ / 26.55€
Osta
Kas olete valmis sukelduma Islandi kargetesse fjordidesse, kus põnevus ja müsteerium käivad käsikäes? "Rósa ja Björk", autoriks tunnustatud Satu Rämö, viib teid otse selle saare südamesse, kus valitsevad nii looduslik ilu kui ka sünged saladused.

Kui Islandi eraldatud nõlvadel leitakse mõjuka kohaliku poliitiku surnukeha, algab uurija Hildur Rúnarsdóttiri jaoks võidujooks ajaga. Atlandi ookeani jäistel lainetel surfates ja Islandi traditsioonilisi kampsuneid kududes peab ta koos Soome politseipraktikant Jakob Johansoniga lahendama mõistatuse, mis paneb proovile nii nende detektiivioskused kui ka inimlikkuse.

Kui Hildurit painavad lapsepõlvetraumad seoses tema ammu kadunud õdede Rósa ja Björki saatusega, peab Jakob samal ajal toime tulema isikliku kriisiga, võideldes oma poja hooldusõiguse eest. See lugu ei ole lihtsalt mõrvamüsteerium; see on ka sügavalt inimlik lugu, mis uurib, kas mõned saladused peaksidki jääma lahendamata.

Satu Rämö, kes on ise pikalt Islandil elanud majandusteadlane ja mõjukas suunamudija, on loonud triloogia, mis ühendab põhjamaiselt karge Nordic noir'i žanri Islandi müstilise atmosfääriga. "Rósa ja Björk" on järg 2023. aastal eesti keeles ilmunud sarja esimesele osale "Hildur". Selle sarja raamatud on Soomes kogenud tohutut populaarsust, müües kokku üle 300 000 eksemplari.

Kui teid köidab põhjamaade krimikirjandus ja soovite kogeda Islandi maagiat, siis "Rósa ja Björk" on teile kohustuslik lugemine. Avastage, kuidas Hilduri ja Jakobi teed ristuvad selles pingelises ja kaasahaaravas loos, mis ei jäta teid kindlasti külmaks.