Ruhnu. Kirjad kudujate saarelt

Ruhnu. Kirjad kudujate saarelt

Kirjastus: SAARA KIRJASTUS

Kategooria: Käsitöö ja meisterdamine
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
57.50€
Varsti müügil
Kas olete kunagi kuulnud Ruhnu saarest, mis peitub Liivi lahe südames? See on paik, kus kudumiskunst on olnud rohkem kui lihtsalt ajaviide – see on osa saare identiteedist. "Ruhnu. Kirjad kudujate saarelt" on raamat, mis viib teid avastusretkele läbi Ruhnu saare ainulaadse käsitööpärandi.

Ruhnu saare naised on sajandeid valmistanud käsitöömeistriteosid, milleks on viklikirjadega kaunistatud kindad, sokid, sukad ja kampsunid. Need esemed on olnud tunnistajaks saare eluolule ja kultuurile, kuni 1944. aastal põgenesid paljud ruhnlased sõja jalust Rootsi, jättes maha oma kodud ja traditsioonid. Kuid nende käsitööoskuste jäljed on säilinud.

Autor pakub teile võimalust sukelduda Ruhnu kudumiskultuuri, tutvustades 120 erinevat mustrit, mis on ammutatud muuseumide ja erakogude vanadelt esemetelt. Raamatust leiate juhised, kuidas luua oma sõrmkindaid, sukki ja sokke, samuti nõuandeid Ruhnu kampsunite kudumiseks, alates lõike tegemisest kuni silmuste arvutamiseni.

Raamatu fotod viivad teid visuaalsele teekonnale läbi Ruhnu saare ilu, ja kudumitele lisavad väärtust Ruhnu inspireeritud rõivad, mis on spetsiaalselt selleks puhuks kavandatud ja õmmeldud. Kududes Ruhnu moel, annate austust saare naiste käsitööoskusele ja ilumeeltele, mis on ajahambale vaatamata säilinud.

See raamat ei ole lihtsalt kudumisjuhend, see on austusavaldus Ruhnu saare kultuuripärandile ja selle naistele, kes on oma kätega loonud midagi kestvat ja ilusat. Võtke aega, et avastada ja jätkata Ruhnu saare käsitöötraditsioone, hoides elus oskusi, mis on põlvest põlve edasi antud.