Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola

Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola

Autor: Lydia Koidula

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Näitekirjandus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
15.95€ / 15.15€
Osta
Kui otsid midagi, mis toob naeratuse suule ja samas pakub pilguheitu Eesti ajalukku, siis Lydia Koidula "Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola" võiks olla just see, mida vajad. See teos on märkimisväärne, sest tegemist on esimese algupärase eesti näidendiga, mis ilmus 1872. aastal, kuid on säilitanud oma värskuse ja olulisuse tänaseni.

Koidula näidend viib sind tagasi ajas, otse 19. sajandi Eesti külaellu, kus saad osa saada nii rõõmudest kui ka muredest, mis tol ajal inimesi puudutasid. Lugu rullub lahti kolmes vaatuses ja on täis elujaatavat huumorit ning teravmeelset dialoogi. Sinu ette astuvad värvikad tegelased, kellest igaühel on oma roll kanda: seal on Peeter, kangekaelne taluperemees, kes usaldab vaid omaenda tarkust; Anne, tema elutark naine; nende kaval poeg Jüts; südikas tütar Maie ning tema kosilased – nutikas Märt ja kavala meelega Enn.

Koidula oskus luua elust pulbitsevaid karaktereid ja põimida need kokku koomiliste ning samas õpetlike situatsioonidega teeb "Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola" ajatuks klassikaks. See teos ei ole mitte ainult meelelahutuslik, vaid ka kultuurilooliselt tähtis, kuna annab aimu eestlaste toonastest kommetest, keelekasutusest ja ühiskondlikest suhetest.

Kui sa pole veel seda pärlit avastanud, siis on nüüd suurepärane võimalus tutvuda ühe Eesti kirjanduse nurgakiviga. "Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola" ootab sind, et pakkuda naeru, äratundmist ja ehk isegi nostalgiat.