Saare suured nõiad

Saare suured nõiad

Autor: Karl Kello

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Varia
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas iidsete legendide naiskujud võivad olla seotud Saaremaa müstilise minevikuga? Karl Kello, tuntud Eesti kirjanik ja kultuuriloolane, viib teid oma teoses "Saare suured nõiad" ajaloolisele ja mütoloogilisele rännakule, et uurida just seda põnevat seost.

Karl Kello, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli filoloogia ja ajakirjanduse erialal ning täiendanud end EELK Usuteaduste Instituudis kristliku kultuuriloo vallas, on tuntud oma põhjalike uurimustööde poolest. Tema varasemad teosed, nagu "Vana aja raamat" ja "Templirüütlid Saaremaal", on pakkunud lugejatele põnevaid sissevaateid ajaloo ja müütide ristumiskohtadesse.

"Saare suured nõiad" on teos, mis kutsub teid avastama naisfiguure, kes on läbi aegade olnud osa nii ajaloolistest kroonikatest kui ka rahvapärimustest. Teekond viib teid Clotildast, Merovingide kuninga Chlodovech I abikaasast, kuni Põhja-Kaukaasia eepiliste lugude tegelasteni, kelle lood on põimitud Saaremaa ajalooga.

Kas teadsite, et Saaremaa on seostatud selliste müütiliste olenditega nagu Eesti ja Soome Kuldnaine, kes oli tuntud kui jumalate ema, või Louhi, Soome loitsude nõiamoor? Või et Edda-lauludest tuntud Rauametsa moor, Fenriri ema, võib samuti olla seotud selle maagilise saarega? Kello raamat pakub teile võimalust sukelduda sügavale nende lugude ja legendide maailma, mis on kõik omal moel seotud Saaremaaga.

Kui olete huvitatud ajaloost, müütidest või lihtsalt soovite teada saada, kuidas Saaremaa on mänginud rolli nendes võimsates naiste lugudes, siis "Saare suured nõiad" on teie jaoks kohustuslik lugemine. Karl Kello oskuslik jutustamisviis ja põhjalikud teadmised toovad esile Saaremaa ainulaadse koha meie kultuuripärandis, pakkudes teile harivat ja kaasahaaravat lugemiselamust.