SAJAND SISEARHITEKTUURI

SAJAND SISEARHITEKTUURI

Autor: Karin Paulus

Kirjastus: EESTI SISEARHITEKTIDE LIIT

Kategooria: Arhitektuur
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
43.60€
Hetkel pole saadaval
Apollo
43.95€ / 41.75€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas ruumid, kus igapäevaselt viibime, kujundavad meie elukvaliteeti? Karin Pauluse "Sajand Sisearhitektuuri" on teos, mis viib teid avastusretkele läbi aja, kus Eesti sisearhitektid on jätnud oma jälje meie ruumide esteetikasse ja funktsionaalsusesse. See raamat ei ole lihtsalt pildialbum või ajalooõpik; see on kutse mõista ja hinnata ruumide ilu ja praktilisust, milles me iga päev liigume.

Raamat algab põhjaliku ülevaatega sisearhitektuuri arengust Eestis, kusjuures eriline rõhk on pandud viimasele sajandile. Paulus, kes on oma ala asjatundja ning õpetab nii Eesti Kunstiakadeemias kui ka teistes mainekates õppeasutustes, toob esile, kuidas sisekujundus, erinevalt välisarhitektuurist, on pidevas muutumises, kuidas see peegeldab aja vaimu ja kuidas see on seotud meie isiklike eelistustega.

Teos on rikastatud Maarja Roosi kujundusega ning sisaldab hulgaliselt nii uusi kui ka haruldasi ajaloolisi fotosid ja jooniseid, mis on pärit erakogudest ja muuseumidest. Raamatust leiab nii tuntud objekte nagu teater Endla ja Riigikogu hoone kui ka vähem tuntud, kuid olulisi ruume, nagu kohvikud, restoranid, pühakojad, bürood, kaubanduskeskused ja erinevad kultuuriasutused.

Karin Paulus rõhutab, et meie kliimas veedame suure osa ajast siseruumides, mistõttu on sisearhitektuuri mõju meie heaolule märkimisväärne. Ta kutsub lugejaid üles märkama ja väärtustama sisearhitektuurseid õnnestumisi ning, kui võimalik, säilitama neid kujundusi, mis pakuvad rõõmu ja funktsionaalsust pikema aja vältel.

"Sajand Sisearhitektuuri" on suurepärane lugemine kõigile, kes on huvitatud disainist, ajaloost ja sellest, kuidas ruumid, milles me elame ja töötame, on kujundatud ning kuidas need mõjutavad meie igapäevaelu. See on teos, mis ei jäta kedagi külmaks, olgu te sisearhitektuuri huviline, ajaloosõber või lihtsalt keegi, kes soovib oma elukeskkonda paremini mõista ja hinnata.