Samad sõnad, teine viis

Samad sõnad, teine viis

Autor: Piret Jaaks

Kirjastus: EESTI DRAAMATEATER

Kategooria: Näitekirjandus
2022 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.99€
Osta
Apollo
6.95€ / 6.60€
Osta
Kui oled huvitatud Eesti ajaloo ühest murrangulisest perioodist, siis Piret Jaaksi näidend "Samad sõnad, teine viis" viib sind ajas tagasi hetkedesse, kus Eesti rahvas, pärast pikki aastaid võõrvõimu all, seisis silmitsi oma riigi taasiseseisvumise koidikul. See teos kõneleb ajast, mil iseseisvuse taastamine tundus paljudele kättesaamatu unistusena, kuid ühtsuse ja kompromisside kaudu suudeti see siiski saavutada.

Näidend põhineb intervjuudel vaprate naistega, kes andsid oma panuse Eesti Vabariigi taastamisse, olles rahu ja üksmeele saadikutena keset poliitilisi torme. Need naised aitasid leida ühisosa, mis oli vajalik iseseisvuse väljakuulutamiseks. "Samad sõnad, teine viis" ei vaatle üksnes ajaloolisi sündmusi, vaid kutsub mõtisklema ka tänapäeva üle – milline on vabaduse tähendus meie jaoks nüüd ja kuidas me suhestume sellega, mille eest meie esivanemad olid valmis oma elu andma.

Piret Jaaks, sündinud 1980. aastal, on tunnustatud Eesti näitekirjanik ja dramaturg, kelle sulest on pärit enam kui kakskümmend lavateksti. Ta on pälvinud auhindu Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlustel, sealhulgas esikoha teostega "Näha roosat elevanti" ja "Siirderiitujad". Tema looming hõlmab intervjuudel ja dokumentaalsel materjalil põhinevaid näidendeid, samuti lühiproosat ja lasteraamatuid. Jaaksi tuntakse ka populaarse teleseriaali "EnsV" stsenaristina, kus ta on kaasautoriks Villu Kangurile.

"Samad sõnad, teine viis" esietendus Eesti Draamateatris 2021. aasta novembris, lavastajaks Mari-Liis Lill. See on Jaaksi seitsmes dokumentaalse uurimuse põhjal loodud näidend, mis pakub sügavat emotsionaalset kogemust ja paneb mõtlema ühiskondlike kokkulepete võimalikkuse üle.

Kui soovid kogeda osa Eesti ajaloo taaselustamist läbi tugevate naiskarakterite silmade ja mõista paremini vabaduse väärtust, siis "Samad sõnad, teine viis" on kahtlemata teos, mida sa ei soovi maha magada.