See ei ole propaganda

See ei ole propaganda

Autor: Peter Pomerantsev

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Poliitika
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
0.90€
Hetkel pole saadaval
Apollo
0.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas propaganda kujundab meie arusaama maailmast? Peter Pomerantsevi teos "See ei ole propaganda" on sügav sukeldumine võimustruktuuride mõjutusvahenditesse, mis on tänapäeval aktuaalsemad kui kunagi varem. Autor, kes on nii ajakirjanik kui ka meediauurija, toob esile, kuidas narratiivide lahing ja tõe otsing on muutunud relvaks, mida võimuladvik oskuslikult kasutab.

Pomerantsev, kes on ise pärit dissidentide perest ja kelle vanemad põgenesid NSVL-i repressioonide eest, naaseb oma uurimistöös Venemaale. Seal otsib ta vastuseid küsimustele, mis puudutavad Kremlit ja selle kasvavat mõjuvõimu infoajastul. Tema avastused on üllatavad ja panevad lugeja mõistma, et tegelikkus võib olla keerulisem, kui esmapilgul tundub.

Raamat "See ei ole propaganda" ilmus eesti keeles 2015. aastal, samal aastal kui Pomerantsev jagas oma mõtteid Tallinnas toimunud Lennart Meri konverentsil. Tema sõnum oli selge: tõe relativiseerimine ja lõputu narratiivide võitlus on just see, mida autoritaarsed režiimid soovivad.

Kui olete huvitatud sellest, kuidas tõde ja vale tänapäeva maailmas põimuvad, kuidas informatsiooni manipuleeritakse ja kuidas see mõjutab poliitikat ning ühiskonda laiemalt, siis on "See ei ole propaganda" teos, mida ei saa eirata. See raamat ei paku mitte ainult põnevat lugemist, vaid ka vajalikke teadmisi, et mõista ja navigeerida keerulises infoväljas, mis meid ümbritseb.