Seitse ust

Seitse ust

Autor: Agnes Ravatn

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Krimi ja põnevus
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
9.99€
Osta
Kas olete valmis sukelduma psühholoogilise põnevuse keerdkäikudesse? Agnes Ravatni, tuntud Norra kirjaniku, kelle sulest on varem ilmunud kaasahaarav "Linnukohus", toob teieni oma teise romaani "Seitse ust". See on lugu Nina Wisløffist, kirjandusprofessorist, kes seisab silmitsi oma elu keerulise perioodiga.

Nina on jõudnud eluetappi, kus tema pikaajaline karjäär ülikoolis ei paku enam varasemat rahuldust ning lisaks sellele seisab ta silmitsi kodu kaotusega, sest ilus maja, kus ta elab, on määratud lammutamisele. Tema abikaasa on hõivatud tervishoiunõunik, kes oma töösse süvenenult ei märka koduste pingete kasvu. Nina suhted oma tütrega, kes on küünilise meelelaadiga arst, on samuti pingestatud.

Draama saab alguse hetkest, kui Nina ja tema tütar külastavad Mari nimelist üürnikku, kes elab nende paarismaja teises pooles. Järgmisel päeval kaob Mari jäljetult, jättes maha oma poja ning palju küsimusi. Politsei uurimine ei anna tulemusi ja peagi lõpetatakse juhtumi uurimine, kuid Nina ei suuda leppida vastuseta küsimustega. Ta otsustab ise asja uurima hakata, kasutades oma kirjanduslikku analüüsioskust, et lahendada see müsteerium nagu keeruline kirjandusteose süžee. Kuid tema detektiivitöö toob kaasa ootamatuid ja ohtlikke tagajärgi.

"Seitse ust" on vaimukas ja kaasahaarav romaan, mis näitab, kui ohtlik võib olla liigne uudishimu. Ravatn käsitleb meisterlikult inimhinge sügavusi ja põimib oskuslikult kokku igapäevase elu ning kirjanduslikud viited, luues põneva loo, mis hoiab lugejat viimase leheküljeni paelutuna. Kui "Linnukohus" jättis teid selle autori tööde vastu uudishimulikuks, siis "Seitse ust" rahuldab teie kirgliku soovi sukelduda veelgi sügavamale Ravatni oskuslikult loodud psühholoogiliste põnevike maailma.